Zápasové review 15.kolo sezóna 2020/2021 FK Slovan Levice – ŠK Nesvady

Futbalisti FK Slovan Levice to dokázali a po víťazstve 9:1 skončili na 1.mieste v tabuľke a stali sa víťazmi IV. ligy juhovýchod v ročníku 2020/2021. Tento veľký úspech sa zapíše do histórie klubu, keď symbolicky po desiatich rokoch, sme znova postúpili do III.ligy. Veľká vďaka patrí hráčom, členom realizačného tímu, členom výboru, partnerom klubu a všetkým fanúšikom nášho klubu, ktorí si užili spoločné oslavy. Okrem prvého miesta v tabuľke sme ovládli aj tabuľku strelcov, keď najlepším kanonierom bol Nikolas Kupča so 14 gólmi, pričom v poslednom zápase pridal štyri zásahy.

Najlepší strelec súťaže Nikolas Kupča sa teší z gólu so svojím bratom Samom.

Celý týždeň vládlo napätie a príjemná nervozita v celom klube, pretože nás čakal posledný krok, ktorý býva najťažší. Hráči vynikajúco takticky pripravení na daný zápas nenechali nič na náhodu a po dominantnom výkone si pripísali do tabuľky celkovo dvanáste víťazstvo. Na skvele pripravenom ihrisku sa strelecky presadili štyrikrát Nikolas Kupča, Pajdučák, Meňuš, Janúrik, Herc  a Kosák. Po záverečnom hvizde rozhodcu mohli na štadióne vypuknúť oslavy titulu a odovzdávanie pohára a medailí.

FK SLOVAN LEVICE – ŠK NESVADY  9:1 (polčas 5:1)

Góly:  4´ Kupča N. 1:0, 5´ Vasil Demydenko 1:1,  19´ Pajdučák 2:1, 22´ Meňuš 3:1, 39´ Janúrik 4:1, 43´ Kosák 5:1, 53´ Herc 6:1, 62´ Kupča N. 7:1, 74´ Kupča N. 8:1, 83´ Kupča N. 9:1

Zostava Levice: Štrba Marián – Pánik Patrik Samuel , Pišky Patrik, Janúrik Martin, Herc Kristián, Kosák Adam (K), Hostinský Jozef Damián, Meňuš Lucián, Švirik Jakub, Kupča Nikolas, Pajdučák Dominik

Náhradníci:  Novák Andrej, Šurányi Tomáš, Szigeti Bence József, Gabaš Pavol, , Kupča Samuel, Bačík Richard, Kolčár Michal

Striedanie: 32´ Kupča S., 51´ Szigeti, 61´Novák, Šurányi, 84´ Bačík

Žlté karty: nikto

Diváci: 300

Realizačný tím:

Tréner: Pavlík Marcel

Vedúci mužstva: Tamáš Jozef

Masér: Bonta Jozef

Lekár: Kováč Ján

Zhrnutie zápasu

Po zápase v Bešeňove sa očakávala jedna zmena v zostave, keď zraneného Mandráka nahradil Lucián Meňuš. Ostatní hráči si udržali svoje posty a boli pripravení na dôležitý zápas s cieľom zvíťaziť. Nahradný brankár bol opäť Kolčár, ktorý už bol pripravený na zápas. Na lavičke náhradníkov sa objavil po dlhej odmlke spôsobenej zranením aj Richard Bačík. Mimo zápasu ostali zranení Mandrák, Suljič, Kiss a Solčiansky.

Radosť hráčov po úvodnom góle Nikolasa Kupču

Pri peknej diváckej kulise a na skvelom trávniku sme začali napĺňať ciele hneď v 4. min, keď po dobrom nábehu za obranu sa presadil po kľučke na brankára Nikolas Kupča – 1:0 pre Levice. Po oslave nastala menšia strata koncentrácie a na štadióne ostalo hrobové ticho, keď súper vyrovnal z priameho kopu a tým pádom sa začínalo odznova. Po góle však naši hráči zvýšili aktivitu a trpezlivou hrou zatlačili súpera z čoho rezultovali následné góly Pajdučáka a Meňuša.

Lucián Meňuš po strelení gólu na 3:1

Naša hra sa upokojila a naši hráči kontrolovali hru. Nepríjemným momentom bolo zranenie Hostinského, ktorý pri útočnej akcii utrpel úraz hlavy a na jeho miesto nastúpil Samuel Kupča. Na konci polčasu sa strelecky presadili po rohovom kope Janúrik a po úspešne premenej penalte kapitán Adam Kosák, ktorý dosiahol jubilejný 10 gól v sezóne. Do kabín sa teda šlo za stavu 5:1 a ľudia na tribúnach pomaly začínali myslieť na postupové oslavy.

Opora mužstva počas celej jeseni v plnom nasadení – Adam Kosák

V druhom polčase tréner Pavlík dal príležitosť takmer kompletnej lavičke, aby hráči získavali skúsenosti a tiež si užili tento zápas. V dobrej atmosfére sa zápas dohrával a hráči bavili ľudí gólmi a peknými akciami. Po peknej akcii Samuela Kupču sa presadil Herc a v poslednej časti zápasu sa rozstrieľal Nikolas Kupča, ktorý rozvlnil sieť súpera tromi gólmi, čím uzatvoril svoj nástrel na štrnástich góloch a získal korunu kráľa strelcov. Po záverečnom hvizde rozhodcu vypukli v mužstve aj na tribúnach spontánne oslavy. Výsledok zápasu 9:1 hovorí jasnou rečou, ale je treba sa poďakovať a vyjadriť súperovi  z Nesvád česť,  že pricestoval na zápas aj v oklieštenej zostave a odohral ho v celej dĺžke, pričom sa preňho nevyvíjal priaznivo.

Priamo na hracej ploche po zápase prebehol slávnostný ceremoniál spojený s odovzdávaním víťazného pohára a pamätných medailí za účasti primátora mesta Levice  Jána Krtíka a poslanca Ervína Szalmu. Hráči, realizačný tím a vedenie klubu si oblieklo pamätné majstrovské tričká a šiltovky a spoločne oslávili tento veľký klubový úspech, ktorý prišiel symbolicky po desiatich rokoch. Veľká vďaka patrí p. Jaroslavovi Méresovi, ktorý zorganizoval celý ceremoniál a odovzdávanie cien, ktorým prispel ku skvelej oslave a výnimočnosti tohto okamihu.

Víťaz IV. ligy JV 2020/2021 – FK SLOVAN LEVICE

Naši hráči pod vedením trénera Pavlíka to dokázali a vo veľmi náročnom závere sezóny získali najviac bodov po 15. kolách a umiestnili sa na prvom mieste. Je pred nami teda postup do III.ligy západ ZsFZ, kde na nás čakajú ťažké a náročné zápasy s kvalitnými súpermi, ktoré však jednoznačne do Levíc patria. Klub so svojou históriou, členskou základňou a prácou s mládežou patrí do tejto súťaže a všetci v klube veríme, že v súťaži sa dobre etablujeme a v Leviciach sa raz budú hrať aj vyššie súťaže. Poďme Slovan!