Zápasové preview 14. kolo sezóna 2020/2021 TJ Družstevník Bešeňov – FK Slovan Levice

Po náročnej tretej previerke v dohrávanej časti sezóny sme získali dôležité víťazstvo nad lídrom tabuľky a okresným súperom – nad mužstvom Kozároviec. Vo vyrovnanom zápase sme zvíťazili tesne po góle Nikolasa Kupču, ale zápas sme mohli aj prehrať aj remizovať, keď v závere sme ustáli tlak Kozároviec. Súťaž pre nás pokračuje ďalším kolom, keď cestujeme na pôdu silného mužstva – TJ Družstevník Bešeňov. Pred nami je teda ďalší test kvality nášho mužstva a musíme ísť do zápasu maximálne pripravený.

Sezóna 4.ligy JV je momentálne veľmi vyrovnaná na čele tabuľky a zápasy aj napriek dlhej pauze majú svoju kvalitu. Naše mužstvo a naši súperi zatiaľ v každom zápase vydali zo seba maximum a v každom zápase išlo o veľa. Hráčom aj divákom zápasy chutili a pre to sa veľmi tešíme na ďalší dôležitý zápas, v ktorom sa stretnú dobré futbalové mužstvá, ktoré sú v hornej časti tabuľky. V poslednom zápase, ktorý nás stál veľa fyzických síl sme sa zaobišli už bez vážnejšieho zranenia, čo je dobrým predpokladom do vyvrcholenia súťaže.

„Žlto-zelení“  si po zápase pri dobrom pohostení  užili víťazstvo a od pondelka už každý hráč myslel na ďalší majstrovský zápas. Tréningy boli v takmer plnom počte, keď hráči chýbali len z dôvodu svojich pracovných povinností. Cez týždeň aj za diváckej podpory hráčov A-mužstva odohral veľmi dobrý zápas aj náš starší dorast U19, ktorý v skvelom zápase porazil lídra tabuľky ČFK Nitra a naši mladíci sa inšpirovali A-mužstvom  a súperovi z Nitry uštedrili prvú prehru. Dvomi gólmi sa blysol útočník Kvanka. Aj tento moment prispel k dobrej nálade v tíme a príprave na ťažký ligový zápas, ktorý je pred nami.

Porada hráčov pred zahrávaním priameho kopu proti Kozárovciam

TJ DRUŽSTEVNÍK BEŠEŇOV – FK SLOVAN LEVICE

ihrisko Bešeňov 33, nedeľa  20.júna 2021 o 17.00

delegácia rozhodcov: rozhodca – Ahmed Yousry Helal Ahmed, asistent rozhodcu 1 – Plecho Milan, asistent rozhodcu 2 – Gendiar Michal

delegát zápasu: Bachratý Peter

O súperovi

Mužstvo z Bešeňova patrí medzi stabilných účastníkov krajských súťaží zo silného novozámockého okresu. V jeho okolí pôsobí viacero účastníkov či už štvrtej alebo piatej ligy, ktorý sú kvalitnými súpermi či už doma alebo vonku. Ich hráči vždy sú doma nepríjemný a bojujú vždy na maximum za podpory domácich priaznivcov. Mužstvo TJ Družstevník Bešeňov sa nachádza aktuálne na peknom 6.mieste tabuľky s bilanciou 8-0-5. V dohrávaných kolách sa doma porazili v derby zápasoch ŠK Šurany a ŠK Nesvady. V poslednom zápase prehrali na pôde nášho okresného zástupcu Slovana Šahy v pomere 2:1.

Mužstvo súpera je stabilizované a doma veľmi silné, v jeho radoch pôsobia najmä domáci hráči alebo hráči z blízkeho okolia. Medzi opory mužstva patrí jednoznačne útočník Tomáš Benkó, ktorý s 10 gólmi je na priebežnom druhom mieste v tabuľke strelcov. Ide teda o skvelého útočníka s čuchom na góly. Medzi skúsených hráčov patria tiež Oláh Tomáš, Varga Tamáš a Vadkerti Roland. Mužstvo z pozície trénera vedia skúsený István Gyurenka.

Posledný vzájomný zápas sme odohrali v rámci Slovnaft Cupu sezóny 2019/2020, kde sme v treťom kole pohára prehrali výsledkom 2:0 v dobrej atmosfére, avšak s nešťastným koncom pre naše mužstvo. Súper z Bešeňova potom hostil doma terajšieho nováčika ligy – mužstvo MFK Tatran Liptovský Mikuláš.

Z kuchyne  „žlto-zelených“

Po dôležitom víťazstve sa hráči potešili s divákmi, ktorí ich počas celého zápasu povzbudzovali a vytvárali dobrú atmosféru na zápase  a potom spoločne oslávili víťazstvo malým posedením v klubovni. V utorok na tréningu už vládla pracovná nálada, keď tréner Pavlík hlásil takmer plný počet na tréningu. S mužstvo už trénuje Bačík, ktorý sa veríme vráti čoskoro na trávnik. Mimo tréningu je naďalej kapitán Solčiansky, tiež Juraj Kiss, Adrián Suljič a s úľavami trénoval brankár Kolčár. Na hlavnej hracej ploche prebehli tri tréningové jednotky zamerané na nedeľnajšieho súpera, hráči sa koncentrujú na posledné dve kolá, ktoré môžu byť rozhodujúce.

Radosť Dominika Pajdučáka po náročnom zápase s FK TJ Lokomotíva Kozárovce

Pred nami sú teda posledné dve kolá tejto „covidovej“ sezóny poznačenej dlhým prerušením súťaže. Mužstvo cestuje na ťažký zápas do Bešeňova s cieľom predviesť dobrý výkon a potešiť priaznivcov klubu víťazstvom. Na zápas sa odchádza o 15.10 od Domu športu spoločným autobusom pre hráčov, členov realizačného tímu a vedenie klubu. Všetci priaznivci budú hráčom držať palce, aby dosiahli priaznivý výsledok.

SLOVAN LEVICE DO TOHO!!!