Zápasové preview 12. kolo sezóna 2020/2021  TJ Veľké Lovce – FK Slovan Levice

V druhom dohrávanom zápase cestujeme na ihrisko Veľkých Loviec, kde chceme potvrdiť domáce víťazstvo proti Štúrovu. Tabuľka je vyrovnaná, v zápase očakávame veľké nasadenie z obidvoch strán. V drese domácich nastúpia viacerí bývalí hráči Slovana Levice.

Po náročnom, ale cennom víťazstve nad mužstvom zo Štúrova nás čaká, doma nepríjemný súper TJ Veľké Lovce so špecifickým „malým“ ihriskom, na ktorom dominujú osobné súboje a nasadenie od začiatku zápasu až do konca. Mužstvo trápia viaceré zranenia, najmä zranenie kapitána a lídra tímu Dávida Solčianskeho, ktorý si bude musieť od futbalu odpočinúť. Mužstvo musí zabojovať aj za neho a cieľom tímu je pobiť sa o dobrý výsledok – to znamená výhru.

„Žlto-zelení“ sa pripravovali cez týždeň tromi tréningami, keď tréner Marcel Pavlík musel pracovať s rôznymi variantmi tréningov, keďže viacerí hráči hlásia menšie zranenia a šrámy. Po analýze zápasu so Štúrovom sa mužstvo už pripravovalo na najbližšieho súpera, pričom sa zamerali aj na odstránenie chýb z domáceho zápasu.

Trojica hráčov z Levíc v zakladaní útoku – zľava Kupča, Meňuš a Herc

TJ VEĽKÉ LOVCE – FK SLOVAN LEVICE
futbalové ihrisko Veľké Lovce 20, nedeľa  6. júna 2021 o 17.00

delegácia rozhodcov: rozhodca – Jakubis Igor, asistent rozhodcu 1 – Zachara Branislav, asistent rozhodcu 2 – Hubinský Marián
delegát zápasu: Kasznár Róbert

O súperovi

Mužstvo TJ Veľké Lovce sa po reštarte súťaže predstavilo na pôde Slovana Šahy, kde v ťažkom daždivom počasí zvíťazili 0:1, keď sa strelecky presadil skúsený Gabriel Švec. Súper z Loviec sa nachádza v pokojnom strede tabuľky na 8.mieste s bilanciou 5-2-4. Posledné dva vzájomné zápasy sme odohrali v sezóne 2019/2020, keď na pôde Veľkých Loviec sme ako nováčik 4. ligy JV zvíťazili 0:2 a v jedinom jarnom kole sme doma remizovali 0:0.

Jednoznačne pôjde o „pikantný“ duel, keďže súpera vedie z pozície trénera Levičan Dušan Szabó a v jeho kádri pôsobia naši bývalí hráči Jozef Pavlík, mladý a talentovaný Filip Vigľaš a skúsený „bombardér“ Gabriel Švec. Mužstvá sa teda poznajú z obidvoch strán, čo sľubuje dobrý a atraktívny zápas. Veľké Lovce patria medzi stabilných účastníkov krajských súťaží, keď sa pohybujú na úrovni 4. a 5. ligy. Medzi opory mužstva patrí bývalý ligista Roman Sloboda, brankár Hužovič a tiež talentovaný stopér Filip Prúčny. Veľké Lovce sú známe svojím netradične „malým“ ihriskom, na ktorom sa súperom hrá veľmi ťažko. Môžeme teda očakávať zápas plný súbojov a hry do tela.

Z kuchyne  „žlto-zelených“

Tréningový mikrocyklus sa niesol v znamení doliečovania zranení, analýzy hry so Štúrovom a taktickej prípravy na zápas s Lovcami. Z mužstva nateraz vypadol Solčiansky, ktorý má poranené koleno, ostatní hráči budú pripravení na zápas. Na listine zranených stále ostáva Gabaš, Suljič a Kiss. Nálada v mužstve bola počas týždňa pracovná, mužstvo sa koncentruje na dôležitý zápas v Lovciach, ktorý môže veľa napovedať  do ďalších kôl.

Dve opory v žlto-zelenom drese pri zahrávaní priameho kopu – zľava Kosák a Švirik

Mužstvo cestuje na zápas do Veľkých Loviec plne koncentrované, kde sa očakáva náročný zápas s húževnatým súperom, cieľom je zvíťaziť. Zraz hráčov je 14.45 na štadióne, odkiaľ sa odchádza spoločne autobusom. Našim hráčom budeme držať palce, aby dosiahli víťazstvo, ktoré môže veľa napovedať do zvyšnej časti sezóny. Stále ostáva v platnosti povinnosť testov pre hráčov a členov tímov, pokiaľ nemajú výnimky.

Chlapci, držíme Vám palce!!!

SLOVAN LEVICE DO TOHO!!!