Zápasové review 11.kolo sezóna 2020/2021 FK Slovan Levice – MŠO Štúrovo

Po vyše siedmich mesiacoch sa hral „ostrý“ zápas a naši futbalisti si pripísali po dlhej pauze cenné víťazstvo nad kvalitným súperom zo Štúrova. V zápase dvoch rozdielnych polčasov sme zvíťazili v pomere 2:1 po góloch Adama Kosáka z pokutového kopu a Kristiána Herca. Hostia v závere zdramatizovali zápas kontaktným gólom Nikolasa Ďuráča. Mrzí zranenie nášho kapitána Dávida Solčianskeho.

Na kvalitne pripravenom trávniku nás čakal reštart sezóny prvou plánovanou dohrávkou z jesene. Príprava na zápas prebiehala cez týždeň v štandardnom režime troch tréningov s cieľom doma zvíťaziť a potešiť divákov, ktorí zavítali na štadión. Zápas sme pevne uchopili do svojich rúk, keď v prvom polčase sme okrem dvoch gólov nepremenili viaceré sľubné akcie. Druhý polčas priniesol vyrovnanú partiu s kontaktným gólom hostí v úplnom závere zápasu. Zlým momentom bolo zranenie kolena nášho kapitána Dávida Solčianskeho v závere prvého polčasu. Kapitánovi prajeme skoré uzdravenie, aby bol čo najskôr opäť na zelených trávnikoch.

FK Slovan Levice – MŠO Štúrovo 2:1 (polčas 2:0)
Góly:  19´Kosák (pokutový kop) 23´ Herc, za hostí  86´Ďuráč

Zostava Levice: Kolčár Michal – Pánik Patrik Samuel , Pišky Patrik, Janúrik Martin, Herc Kristián, Solčiansky Dávid (K), Kosák Adam, , Mandrák Peter, Švirik Jakub, Kupča Nikolas, Pajdučák Dominik
Náhradníci:  Novák Andrej, Šurányi Tomáš, Kupča Samuel, Szigeti Bence József, Meňuš Lucián, Hostinský Jozef Damián, Štrba Marián

Zhrnutie zápasu

Zápas po dlhej odmlke bol plný otáznikov v akej forme nastúpia obidve mužstvá. Kvalita mužstiev z prvých 10 kôl sľubovala dobrý a vyrovnaný zápas, čo sa aj potvrdilo. Domáce mužstvo začalo zápas s Kolčárom v bráne, ktorý si pripísal prvý štart v tejto sezóne a predviedol dobrý a spoľahlivý výkon. Zostavu tréner Pavlík mierne obmenil, keď chýbal najmä Gabaš, ktorý je stále zranený. Striedajúci hráči priniesli oživenie. Premiérový štart za A-mužstvo si pripísal odchovanec klubu Samuel Kupča, ktorý za malú chvíľu ukázal na ihrisku potenciál a vypracoval dve sľubné možnosti na skórovanie.

V plnom nasadení v prvom majstrovskom zápase za mužov –  Samuel Kupča.

Zápas na kvalitnom trávniku začal v našej réžii, keď sme dobre kombinovali a útočili sme po stranách. Prvú príležitosť si vytvoril po dobrej prihrávke od Solčianskeho Jakub Švirik, keď v otočke zakončil nad bránu. V ďalších minútach hostia hrozili najmä dlhými nákopmi na kapitána „Petyho“ Molnára, avšak brankár Kolčár viackrát dobre prečítal hru a úspešne zakročil. V 16. min sme si opäť vypracovali sľubnú príležitosť, keď po získanej lopte sa ocitol v šanci Nikolas Kupča, ktorý však so zakončením váhal a súper ho zblokoval. V 19.min už tribúny zajasali, keď skóre otvoril z pokutového kopu Adam Kosák, ktorý s prehľadom poslal brankára do opačnej strany. Pokutovému kopu predchádzala pekná akcia po ľavej strane a nebezpečný center od Herca.

Adam Kosák otvára skóre zápasu z pokutového kopu

O pár minút diváci opäť tlieskali, keď sa po „milimetrovej“ prihrávke Kosáka presadil netradične ľavý obranca Herc, ktorý korunoval gólom dobrý výkon v prvom polčase. Po druhom góle sa už skóre do polčasu nezmenilo, avšak boli ešte viaceré pološance, ktoré sme nevyriešili úspešne. Pred polčasovou prestávkou sa všetci zľakli, keď po súboji ostal v bolestiach ležať náš kapitán a líder mužstva Dávid Solčiansky. Žiaľ obavy boli oprávnené a „Solčo“ už v zápase nepokračoval z dôvodu zranenia.

Kapitán Dávid Solčiansky ešte v plnom nasadení pred svojím neštastným zranením

Cez polčasovú prestávku prebehla milá udalosť, kde vedenie klubu FK Slovan Levice zagratulovalo k významnému životnému jubileu 60 rokov nášmu bývalému úspešnému hráčovi a dlhoročnému správcovi areálu Štefanovi Klenkovi, ktorý v súčasnosti pôsobí aj ako prezident klubu Veterán klub Levice. „Pištovi“ praje klub pevné zdravie v kruhu najbližších a rodiny.

Oslávenec Štefan Klenko s vedením klubu FK Slovan Levice počas slávnostného odovzdávania

V druhom polčase tréner Pavlík urobil jednu zmenu, keď zraneného Solčianskeho nahradil novým hráčom v našom mužstve Luciánom Meňušom. Mužstvo v druhom polčase začalo viacerými stratami, ktoré vyplynuli z našej slabšej koncentrácia. V úvode druhého polčasu musel zasahovať brankár Kolčár, ktorý skvelým zákrokom zlikvidoval šancu súpera. V súperovom mužstve priši čerství hráči, ktorí nám robili svojím pohybom problémy, najmä dobre hrajúci hráč č.22 Andréš Mánya, ktorý hýril aktivitou. Hra sa vyrovnala a začali pribúdať osobné súboje na mokrom ihrisku. My sme si však vypracovali viaceré pološance, ktoré buď nám znemožnilo zlé postavenie v ofsajde alebo zle vyriešená finálna fáza. V druhom polčase prišiel na ihrisko útočník Hostinský s cieľom sa presadiť a dať poisťujúci tretí gól. V závere zápasu prišli na ihrisko mladíci Kupča a Šurányi. Súper v závere strelil kontaktný gól po jednoduchej akcii a nákope od vlastného brankára. Séria viacerých chýb v našej obrane tak vyústila v inkasovaný gól z kopačky Ďuráča. Záver zápasu si už mužstvo postrážilo a pripísalo si dôležité a cenné víťazstvo do tabuľky.

Povedali po zápase

Zápas dvoch rozdielnych polčasov v našom podaní. O zhodnotenie stretnutia sme požiadali nášho trénera Marcela Pavlíka, ktorý musel pracovať s novou zostavou, keďže viacero hráčov je zranených: „Išlo o prvý majstrovský zápas po reštarte súťaže. Do zápasu sme išli jednoznačne vyhrať, čo sa nám aj podarilo. Prvý polčas bol z našej strany dobrý, strelili sme prvý gól z penalty, ktorú Kosák s prehľadom premenil. Druhý gól strelil Herc po rýchlej akcii z krídla. Druhý polčas bol už z našej strany slabší, kde viazla kombinácia a v obrane sme začali robiť chyby. Súper v závere zdramatizoval zápas. Beriem tri body, ale čakal som viac.“

Tréner Pavlík počas zápasu v plnej koncentrácii

Prvé dohrávané kolo je za nami. Bolo skvelé opäť zažiť majstrovský futbalový zápas s víťaznou príchuťou. Chlapci bojovali jeden za druhého a všetci veríme, že v ďalšom zápase vo Veľkých Lovciach bude naša víťazná séria pokračovať.  Pred nami je teda ďalší náročný zápas na ktorý je treba sa poctivo pripravovať. Bližšie informácie prinesieme v zápasovom preview.

Dlhá pauza si vyžiadala už viaceré zranenia, avšak my v klube FK SLOVAN LEVICE chceme súťaž dohrať a veľmi nás mrzí, že súťaže naprieč Slovenskom sa po uvoľnení opatrení  ukončili a nehľadali sa možnosti ako dohrať. V klube máme cez 300 mládežníkov, ktorý už stratili rok vo svojom vývoji a chceli hrať, avšak súťaže sa zrušili. Z tohto sme v klube smutní a žiaľ ten stratený rok vo futbale bude chýbať…