Zápasové preview 10. kolo sezóna 2020/2021 FC Neded – FK Slovan Levice

Po domácej smolnej remíze s OFK Tovarníky cestujeme v 10.kole na pôdu mužstva FC Neded, ktoré bude chcieť doma potvrdiť víťazstvo zo Šiah, kde zvíťazili v pomere 2:4. Súper sa vyznačuje fyzickou hrou a musíme podať opäť kvalitný a koncentrovaný výkon, ak chceme bodovať. Tiež musíme využiť všetky príležitosti, ktoré si vytvoríme. Výkop zápasu je o 14.30, hlásia premenlivé počasie. Ihrisko v Nededi je menších rozmerov, treba sa pripraviť na veľa súbojov. Do Nededu však mužstvo cestuje s cieľom dobehnúť stratené body z domáceho zápasu.

„Žlto-zelení“ museli teda predýchať smolnú remízu, kde zahodili dvakrát výhodu pokutového kopu. Pozitívom je, že po góle, ktorý sme dostali mužstvo sa zomklo a dokázali sme vyrovnať, keď sa presadil po rýchlej akcii Pajdučák. Mužstvo absolvovalo tri tréningové jednotky, kde cieľom bolo pripraviť mužstvo na nedeľu nielen po fyzickej stránke, ale aj vytvoriť psychickú pohodu, aby sme zvládli záver jesene a naďalej predvádzali tímové výkony.

FC NEDED – FK SLOVAN LEVICE
štadión Neded, Baláta 311, nedeľa 11.októbra 2020 o 14.30
delegácia rozhodcov: rozhodca – Dutka Branislav, asistent rozhodcu 1 – Csepregi Viktor, asistent rozhodcu 2 – Foltín Juraj
delegát zápasu: Košík Pavol

O súperovi

Celok FC Neded sa momentálne nachádza na 9.mieste tabuľky 4.ligy, keď majú bilanciu 4-1-4. Mužstvo dlhodobo hráva vyššie krajské súťaže. Pred pár rokmi pôsobili aj v 3.lige a zápasy s nimi bývajú vždy vyrovnané a v dobrom tempe. FC Neded v poslednom zápase teda zvíťazil nad FK Slovan Šahy v pomere 2:4. Na domácom ihrisku získali zvyšné tri víťazstvá keď porazili celky Štúrova, Dvorov nad Žitavou a Šurian. V domácom prostredí je teda mužstvo silné, musíme sa poctivo pripraviť na hráčov a tiež ich štýl hry. Vo vzájomnom zápase z minulej sezóny sme súpera privítali na domácej pôde, kde sme zvíťazili 3:1 po góloch Mäsiara, Szaba a vlastnom góle súpera, pričom polčas sme prehrávali 0:1.

Mužstvo FC Neded je teda v strede tabuľky s vyrovnanou bilanciou výhier a prehier. Mužstvo má skóre 21:28, pričom veľa gólov dalo a veľa aj dostalo. Mužstvo tvoria skúsený hráči z domáceho prostredia a okolia. Na trénerskom poste pôsobí hrajúci tréner Peter Peciar, kapitánom mužstva je skúsený Štefan Ambruš, ktorý diriguje mužstvo svojimi skúsenosťami. Najlepším strelcom súpera je hráč Stanislav Jašík, ktorý sa presadil 7-krát.

Z kuchyne „žlto-zelených“

Po 9.kole sa nachádzame na priebežnej druhej priečke tabuľky, čo je skvelé a cieľom je aj naďalej sa držať v čele tabuľky a predvádzať dobrý futbal. Kvalitný súper z Tovarníkov nám dal zabrať, hrali organizovane a zápas nás stál veľa síl. Každý súper bude náročný, nakoľko mužstvá už vedia o sebe. Cieľom celého týždňa bolo pripraviť mužstvo na nedeľu, aby podalo dobrý a „živý“ výkon, keďže doma sme možno boli trošku unavený. Tréner Pavlík pracuje naďalej poctivo s tímom, aj tento týždeň prebiehali tréningy v režime troch tréningov. Problémy v dolnej časti mal Suljič a Bačík, stále netrénuje s mužstvom obranca Kiss a odcestovaný je stále naďalej aj Turnai. Ostatní hráči by mali byť v poriadku a pripravený na ligový zápas v nedeľu.

Pred zápasom sme oslovili brankára Štrbu, ktorý zatiaľ odchytal všetky ligové zápasy: „ Neded je silné mužstvo doma, ale verím, že to zvládneme a hlavne sa musíme sústrediť na svoju hru. Čo sa týka tréningového procesu, tak sme mali trikrát tréning a samozrejme sme si niečo povedali a hlavne to bude o hlavách ako to zvládneme. Pevne verím, že si odvezieme všetky body domov.“ Brankár Štrba pôsobí v našom klube od novej sezóny, ako hodnotí svoje pôsobenie: „ Jasné, páči sa mi tu, inak by som tu nebol. Mne osobne sa tu aj celkom darí, máme veľmi dobre vyskladané mužstvo, tréner Marcel Pavlík vie čo robí, takže mu plne dôverujem a zatiaľ šlapeme a dúfam, že to tak ostane a hlavne nech je pohodička v kabíne a samozrejme zdravie a bude všetko ako má byť.“

Sezóna pokračuje teda 10.kolom a pred naším mužstvom je ďalší náročný zápas s húževnatým súperom. Všetci hráči sú pripravení podať maximálny výkon a potešiť tak na diaľku všetkých priaznivcov Slovana Levice. Odchod autobuse je o 12.00 od Domu športu.

Chlapci, držíme Vám palce!!!

SLOVAN LEVICE DO TOHO!!!