Zápasové preview 7.kolo sezóna 2020/2021 FK Slovan Levice – MŠK Hurbanovo

Po prvej tohto sezónnej prehre z ihriska Veľkého Medera nás čaká rival z Hurbanova – klub MŠK. Súper, s ktorým sme sa stretávali v niekdajších derby zápasoch v I.SNL, kedy pôsobili oba kluby v druhej najvyššej súťaži. Momentálne hrajú oba kluby až 4. najvyššiu súťaž, ale obidva celky sú kvalitné a môžeme čakať dobrý a kvalitný zápas na domácom štadióne. Najlepšia pozvánka pre divákov je, že súper ešte neprehral a Levice doma vždy chcú vyhrať.

„Žlto-zelení“ teda naposledy vyšli strelecky naprázdno, keď viaceré šance ostali nepremenené. Agresivita a bojovnosť hráčov Medera slávila teda úspech. Po dôkladnej analýze sa mužstvo začalo poctivo pripravovať na zápas s Hurbanovom, kde je jednoznačným cieľom mužstva bodovať naplno a potešiť priaznivcov víťazstvom s kvalitným súperom.

FK SLOVAN LEVICE – MŠK HURBANOVO
štadión FK SLOVAN LEVICE, Ľ. PODJAVORISNKEJ 7, nedeľa 20. septembra 2020 o 15.00
delegácia rozhodcov: Jakubis Igor, Švolík Martin, Gendiar Michal
delegát zápasu: Jambor Jaroslav

O súperovi

Súper MŠK Hurbanovo je naším priaznivcom dobre známy, ich rivalita s nimi je dlhodobá a zápas sa radí vždy medzi zápasy sezóny. „Ostré“ zápasy bývali v časoch, keď obidva kluby pôsobili v I.SNL pod názvami Agro Hurbanovo a Slovan Agro Levice. Táto rivalita ostala dodnes a tak môžeme čakať opäť dobrý a pútavý zápas z obidvoch strán.

„Pivovarníci“ zažívajú úspešný vstup do novej sezóny a momentálne sa nachádzajú pred nami na vynikajúcom 2.mieste tabuľky so skóre 7:1, pričom v sezóne ešte neprehrali a majú bilanciu 4-2-0. V poslednom zápase doma porazili mužstvo Šiah 1:0, keď súpera zdolali gólom z pokutového kopu. Vo vzájomnom zápase z minulej sezóny sme doma remizovali v 3.kole 2:2, keď sa presadil dvakrát Nikolas Kupča.

Mužstvo súpera je stabilizované, vedenie vytvára hráčom ideálne podmienky na futbal. Ich hra je kombinačná, mužstvo vedie tréner Zdenko Kršteňanský. Pred sezónou prišli do mužstva z Nových Zámkov bratia Horáčkovci, ktorý priniesli kvalitu do ofenzívy. Medzi lídrov tímu patrí Kosťujevič, Hausleitner a z pozície kapitána mužstvo diriguje skúsený Štefan Gelle. Hráči MŠK Hurbanovo pôsobili aj v Slovnaft Cupe, kde vypadli tento týždeň v 3.kole s druholigovou Skalicou po dobrom výkone 0:2.

Z kuchyne „žlto-zelených“

Pred nami je ďalší domáci zápas s cieľom zvíťaziť. Po prvej prehre bolo cítiť sklamanie, avšak chlapci sa celý týždeň poctivo pripravovali na šláger kola, kde sa stretne tretie mužstvu s druhým v priebežnej tabuľke. Rozdiel medzi mužstvami je iba jeden bod.

Tréningy prebiehali v režime 3 tréningov, pričom sa využívali aj pomocné tréningové ihriská, aby ihrisko bolo ideálne pripravené na nedeľu. Trénerovi Pavlíkovi hlásil menšie zranenie Švirik v dolnej časti tela, pričom trénoval individuálne s kondičnou trénerkou. Ostatní hráči sú zdravotne v poriadku a pripravený na nedeľu. V tréningu boli menšie absencie z dôvodu pracovných a vysokoškolských povinností našich hráčov.

Mužstvo sa teší na zápas a všetci očakávajú dobrú divácku kulisu, ktorá by hráčom pomohla. Pred zápasom sme oslovili nášho skúseného obrancu Patrika Piškiho, ktorý hovorí k zápasu: „Myslím si, že to bude opatrný zápas z obidvoch strán a oba tímy budú vychádzať zo zabezpečenej obrany. Príprava cez týždeň bola klasická ako na každý majstrovský zápas. Nálada v kabíne je dobrá a tešíme sa, že privítame kvalitného súpera, ktorý sa drží na čele tabuľky.“

V nedeľu teda pozývame všetkých priaznivcov na domáci zápas, ktorého výkop je už o 15.00. Počas zápasu bude v polčasovej prestávke prebiehať opäť tombola o vecné ceny. Na detičky čaká klubový maskot Lev a sladká odmena. Podávať lopty prídu mládežníci z kategórie U12. Brány štadióna sa otvárajú o 14.00.

Počas zápasu platia zvýšené hygienické opatrenia ako je povinný vstup s rúškom, sedenie na vyznačených miestach a žiaľ bude zákaz predávať občerstvenie.

SLOVAN LEVICE DO TOHO!!!