Zápasové review 4.kolo sezóna 2020/2021 FK Kolárovo – FK Slovan Levice

„Žlto-zelení“ vonku bodovali opäť naplno a opäť neinkasovali

V 4.kole cestovali hráči FK Slovan Levice na horúcu pôdu mužstva FK Kolárovo, ktoré chcelo doma bodovať a získať proti nám tri body. Od prvej do poslednej minúty to bola hra „mačky s myšou“, kedy domáci sa stiahli a čakali na protiútoky, ktoré im aj dva vyšli, avšak brankár Štrba neinkasoval a udržal nulu. V závere sme súpera zlomili, keď po dvoch milimetrových centroch Švirika sme skórovali vlastencom po zakončení Herca a hlavičkou Nikolasa Kupču.

FK Kolárvo – FK Slovan Levice 0:2 (polčas 0:0)
Góly: 78´vlastný, 82´Kupča
Zostava Levice: Štrba Marián – Pišky Patrik, Janúrik Martin, Gabaš Pavol, Pánik Patrik S., Solčiansky Dávid (K), Kosák Adam, Suljič Adrián , Mandrák Peter, Kupča Nikolas, Pajdučák Dominik
Náhradníci: Novák Andrej, Herc Kristián, Kolčár Michal, Tariška Šimon, Švirik Jakub, Bačík Richard, Šurányi Tomáš
Striedanie: 62´Herc, 77´Švirik, 85´Tariška, 88´Novák
Žlté karty: Pišky 36´Kosák 42´
Realizačný tím:
Tréner: Pavlík Marcel
Vedúci mužstva: Tamáš Jozef
Masér: Bonta Jozef

Zhrnutie zápasu

V ideálnom futbalovom počasí na kvalitne pripravenej hracej ploche nastúpila základná zostava so zmenami, keď na ľavej strane obrany nastúpil Pánik, ktorý nahradil Herca, ktorého trápili zdravotné problémy a na hrote nahradil zraneného Hostinského Nikolas Kupča.

Zápas od začiatku kontrolovali naši hráči, keď domáci sa stiahli na vlastnú polovicu a sústredili sa na bránenie. Hneď v 2 minúte domáci hráč nepríjemne atakoval Pánika, ktorý so sebazaprením pokračoval v zápase. Domáci teda dali najavo, čo nás bude čakať. V ďalšom priebehu sme dominovali na lopte a snažili sme sa vypracovať si šance, avšak domáca obrana stála na pevných nohách. Opäť sme málo strieľali a snažili sme sa o kombinácie, aj keď sa už žiadala streľba. Domáci si v polovici polčasu vypracovali veľkú šancu, keď z pravej strany si zbehol útočník a tvrdo zakončil, ale Štrba bol pripravený a šancu chytil. Následne sme opäť pokračovali v tlaku a vo finálnej fáze sme volili nepresné alebo zlé riešenia. Dobrú možnosť na strelu mal Kupča, avšak ešte sa snažili loptu posunúť miesto strely. Pekne po čiare sa dostal do šance aj Kosák, ktorý tiež však miesto strely volil prihrávku. Polčas teda skončil bez gólov 0:0.

Do druhého polčasu sme nastúpili bez zmeny v zostave, cieľom bolo zápas rozhodnúť a ísť do vedenia. Hra prebiehala vyslovene na domácej polovici, kde hostia urputne bránili a zhusťovali priestor. V našej útočnej fáze domácim opäť po našej strate vznikla možnosť na protiútok, keď domáci hráč postupoval sám na bránkara, ale Marián Štrba v spolupráci s Janúrikom túto situáciu zvládli a šancu zlikvidovali. Z domácej strany to bolo na tento zápas všetko. Tréner Pavlílk hru oživil, keď na ľavú stranu prišiel čerstvý Herc a hra začala mať z našej strany vyššie tempo. Solčiansky, Kosák nebezpečne vystrelili a tlak na domácich sa zvyšoval. Hru v stredu poľa dirigoval Mandrák. Po ďalšom prestriedaní, keď na ihrisko prišiel Švirik sme rozhodli. Po akcii na kraji ihriska Švirik nebezpečne zacentroval na nabiehajúce Herca, ktorý zakončil, avšak po trme-vrme sa lopta odrazila od vlastného hráča do brány – stav 0:1. Domáci po góle neútočili a znova sa stiahli. Po zisku lopty v strede ihriska znova po kraji ihriska zacentroval Švirik presne na hlavu Kupču, ktorý loptu usmernil do protismeru brankára – stav 0:2. Od tohto momentu sa zápas dohrával, takticky sme prestriedali a prvé minúty v seniorskom A-mužstve si odkrútil odchovanec klubu Šimon Tariška, ktorý sa aj dostal do jednej pološance, ale výsledok sa už nezmenil.

Zápas sme teda svojou trpezlivosťou zlomili v závere v náš prospech a odnášame si tri body do tabuľky. V zápase nás bola podporiť aj skupina priaznivcov z Levíc, za čo im ďakujeme. Domáci priaznivci uznali našu kvalitu a poblahoželali nám k víťazstvu. Veríme, že sa nikto vážnejšie nezranil a cez týždeň sa kvalitne pripravíme na ďalší domáci zápas.

Povedali po zápase

V základnej zostave nechýbal opäť náš odchovanec a skúsený hráč Pavol Gabaš, ktorého sme oslovili s otázkou ako hodnotí vstup nášho mužstva do sezóny: „ Vstup do sezóny môžem hodnotiť len pozitívne. Po kvalitnej príprave, v ktorej sme odohrali dobré prípravné zápasy sa nám vydaril aj vstup do sezóny. Mrzí akurát domáca remíza s Patou, kde sme mali navrch avšak gólovo sme sa nepresadili. Teší naopak fakt, že sme neinkasovali, čo je zásluha celého mužstva.“

Najbližšie hráme doma s celkom OFK Kovarce ako vidí domáci zápas Pavol Gabaš: „Podľa tabuľkového postavenia budeme v tomto stretnutí favoritmi my, naopak Kovarce nemajú čo stratiť. Iba zodpovedný výkon od každého hráča, tak ako to bolo doteraz, bude základom úspechu. Ak súperovi vnútime našu hru hneď od úvodu a budeme trpezliví, verím, že skôr či neskôr sa nám podarí strelecky presadiť.“

Všetci priaznivci veríme, že v nedeľu príde na štadión opäť veľké množstvo ľudí, ktorý si užijú ďalší domáci zápas. Tréningový proces bude znova klasicky v troch tréningoch a veríme, že sa vrátia aj chlapci po zranení. Bližšie informácie k zápasu prinesieme v zápasovom preview.

MY SME SLOVAN LEVICE