Zápasové preview 1.kolo sezóna 2019/2020 FK Slovan Šahy – FK Slovan Levice

Hráčov FK Slovan Levice čaká v 1. kole 4.ligy juhovýchod „okresné“ derby na ihrisku v Šahách.

„Žlto-zelení“ budú chcieť dobre odštartovať novú sezónu, ktorá bude aktuálne druhou v poradí, keď minulý rok sme pôsobili ako nováčik. Teraz ako nováčik bude domáci celok, ktorý však patril dlho medzi pravidelných účastníkov 4.ligy. Duel sľubuje početnú divácku kulisu z obidvoch táborov.

FK SLOVAN ŠAHY – FK SLOVAN LEVICE
štadión Šahy, nedeľa 9.augusta 2020 o 17.00
delegácia rozhodcov: Berec, Kiš, Bôžik

O súperovi
FK Slovan Šahy pôsobí dlhodobo v krajských súťažiach, tento rok postúpili do 4.ligy, keď v nedávno predčasne skončenej sezóne boli na 1.mieste. Naposledy sme sa v súťaži stretli so Šahami v sezóne 2018/2019 v 5.lige východ, kde sme doma na jeseň zvíťazili 1:0 gólom v závere zápasu. Odvetu v jarnej časti sezóny sme výsledkovo nezvládli a podľahli sme 4:0, kde sa strelecky presadil Gábor Tóth, ktorý momentálne už hráva 2.ligu v Komárne.

Družstvo vedie už dlhodobo bývalý ligový hráč a strelec Jozef Urblík, ktorý z pozície trénera zvykne aj nastúpiť a svojimi skúsenosťami zadirigovať spoluhráčov na ihrisku. Káder súpera je zložený takmer všetko z domácich hráčov z regiónu, ktorý hrávajú spolu už dlhšiu dobu. „Cieľom je hrať v pokojných vodách tabuľky, určite sa chceme vyhnúť zachranárskym prácam, prišli Jaďuď, Urblík a vrátil sa nám Trahn Ahn“ povedal tréner J.Urblík pre týždenník My Noviny. Generálku na sezónu súper mal odohrať s celkom Dvory nad Žitavou, avšak zápas bol zrušený.

Z kuchyne „žlto-zelených“
Letná príprava A-mužstva pod vedením nového trénera Marcela Pavlíka vyvrcholila prípravným zápasom v Želiezovciach, kde sme po rozpačitom výkone dosiahli remízu 5:5, keď sme v zápase viackrát viedli, avšak domáci celok nás vždy vyrovnal. Príprava prebiehala v domácich podmienkach, keď sme celkovo absolvovali 8 zápasov s bilanciou 4 výhry, 2 remízy a 2 prehry. V príprave sme sa stretli s mužstvami rôznej kvality s rozdielnou hernou koncepciou. Pred nami je 1.kolo, kde nás čaká „derby zápas“ v Šahách, cieľom je dobre začať ročník, ktorý veríme, že bude úspešný. Mužstvo cez týždeň trénovalo v štandardnom režime, zo zápasu so Želiezovcami sú v mužstve menšie šrámy, avšak do nedele by mali byť všetci zdravotne v poriadku a pripravení nastúpiť. „Káder je viac-menej uzavretý, riešime ešte príchod jedného hráča, ktorý veríme, že zapadne do mužstva. Čakáme dobrý zápas vo vysokom tempe a nasadení z obidvoch strán.“ povedal tréner Marcel Pavlík.

SLOVAN LEVICE DO TOHO!!!