Zápasové preview 15. kolo sezóna 2020/2021 FK Slovan Levice – ŠK Nesvady

Po dôležitom víťazstve na pôde Bešeňova nás čaká posledný zápas sezóny. Pred nami je najdôležitejší zápas. V prípade výhry skončíme na 1.mieste v tabuľke a budeme oslavovať postup do III.ligy. Lepšia pozvánka pre divákov už ani nemôže byť. Súperom bude mužstvo z Nesvád.

Po poslednom kole sa menilo poradie v tabuľke, keď naši hráči zvládli psychicky a herne náročný zápas v Bešeňove a zvíťazili v pomere 0:3 po góloch Švirika, Kupču a Meňuša. Toto víťazstvo spolu s ostatnými výsledkami nám prinieslo priebežné vedenie v tabuľke pred posledným dohrávaným kolom. Mrzia zranenia zo zápasu, keď museli nútene striedať Mandrák a Pánik, takže veríme, že to nebude nič vážne a budú k dispozícii.

„Žlto-zelení“  teda zvládli zápas so zraneniami decimovaným Bešeňovom, ktorému patrí obdiv, že zápas dohrávali len v desiatich a „makali“ až do konca v úmornej horúčave. Po malom pohostení po víťaznom zápase sa už každý jeden hráč a člen realizačného tímu mysľou začal pripravovať na posledný zápas sezóny, ktorý o všetkom rozhodne. Tréningy boli naplánované tri, hráči si schuti zatrénovali, vyskúšali aj skvelý trávnik tréningového ihriska a pripravovali sa na nedeľu.

FK SLOVAN LEVICE – ŠK Nesvady

futbalový štadión Levice, Podjavorinskej 7, nedeľa  27.júna 2021 o 17.00

delegácia rozhodcov: rozhodca – Šinka Markus, asistent rozhodcu 1 – Kiš Martin, asistent rozhodcu 2 – Barát Erik

delegát zápasu: Nedveď Otto

O súperovi

Súper z Nesvád patrí medzi stálice krajských súťaží. Pôsobil najmä v 5.lige východ a tiež vo 4.lige, kde býva dobrým súperom so zaujímavým herným prejavom nielen doma, ale aj na vonkajších ihriskách. Klubové farby sú fialovo-biela a doma v peknom športovom areáli sú veľmi silný. ŠK Nesvady sa momentálne nachádza na priebežnom 15 mieste v tabuľke, keď po dobrom úvode sa postupne prepadli nižšie. Zatiaľ im nevychádza dohrávaná časť sezóny, keď prehrali všetky doterajšie stretnutia. Posledný zápas odohrali doma proti mužstvu Slovana Šahy s výsledkom 1:3.

Posledný vzájomný zápas sme odohrali v Nesvadoch v ročníku 2019/2020, keď sme ako nováčik podľahli v napínavom zápase 3:2, pričom sme viedli 1:2 po góloch Šveca a Králika. Medzi opory mužstva patrí stálica klubu a nebezpečný útočník Zsolt Magyar, ktorý už dlhé roky ťahá mužstvo gólovo.  Trénerom mužstva je Gergely Hallman. V tíme pôsobili aj viacerí hráči z Latinskej Ameriky.

Z kuchyne  „žlto-zelených“

Posledný zápas priniesol dve zranenia v dolnej časti tela u Mandráka a Pánika, obidvaja mali v utorok individuálny program. Pánik absolvoval následne aj spoločné tréningy s mužstvom a mal by byť pripravený na zápas. S mužstvom trénuje už aj Bačík a Gabaš, mimo hru sú stále Solčiansky, Kiss a Suljič. S A-mužstvom pravidelne trénujú aj dorastenci Kupča Samuel a Szigeti. Príprava na dôležitý zápas prebiehala celý týždeň. Ihrisko je pripravené v TOP stave a všetci v klube sa už tešia na vyvrcholenie sezóny.

Ihrisko pripravené na záverečný zápas sezóny

Čaká nás teda vyvrcholenie sezóny, všetci veríme, že s úspešným koncom pre celý náš futbalový klub. V prípade výhry by sme oslavovali postup do vyššej súťaže a stali sa účastníkmi tretej najvyššej súťaže na Slovensku, kam náš klub FK Slovan Levice historicky, mládežníckou základňou jednoznačne patrí. Pozývame teda na zápas všetkých priaznivcov klubu, všetkých našich mládežníkov a ich rodičov, aby prišli povzbudiť naše A-mužstvo a spoločne oslávili spoločný úspech celého FK. Levice do toho!!! Brány štadióna sa otvárajú o 16.00. Stále platia podmienky účasti na podujatiach podľa nariadení Vlády SR.

SLOVAN LEVICE DO TOHO!!!