Zápasové preview 13. kolo sezóna 2020/2021 FK Slovan Levice – FK TJ Lokomotíva Kozárovce

Tretí dohrávaný zápas je šlágrom kola a zároveň okresným derby o prvé miesto v tabuľke 4.ligy JV. Na domácom štadióne privítame rivala z Kozároviec, s ktorým sme sa naposledy stretli v sezóne 2019/2020 a prehrali sme hanebne 10:0 na ich pôde. Táto prehra bola pre klub, hráčov, vedenie klubu ponaučením a prispela tiež k tomu, kde sme ako klub dnes.

Po dvoch náročných zápasoch doma so Štúrovom a vonku na pôde Veľkých Loviec mužstvo čaká súper z radu najťažších – kvalitný protivník zo severu okresu z Kozároviec. Súper, ktorý vedie tabuľku 4.ligy JV pred nami o tri body a mužstvo, ktoré ešte neokúsilo trpkosť prehry. Po víťaznom zápase v Lovciach opäť počítame straty, keď sa nám „vykartoval“ Martin Janúrik a poranenie v dolnej časti tela hlási brankár Michal Kolčár. Mužstvo však cez týždeň poctivo trénovalo a je odhodlané sa doma pobiť o víťazstvo a potešiť všetkých našich priaznivcov.

„Žlto-zelení“ absolvovali tri tréningové jednotky na hlavnej ploche v dostatočnom počte hráčov a v dobrom nasadení. Okrem zraneného Kolčára nemusel tréner Pavlík riešiť iné zranenia, čo sa prejavilo v kvalitných tréningoch. Mužstvo si rozobralo zápas z Loviec a celý týždeň sa pripravovalo na súpera z Kozároviec. Očakáva sa zápas pred slušnou diváckou kulisou. Pôjde o veľa…

Momentka z nástupu mužstiev z posledného vzájomného zápasu v Kozárovciach v sezóne 2019/2020

FK SLOVAN LEVICE – FK TJ LOKOMOTÍVA KOZÁROVCE

štadión FK Slovan Levice, Podjavorinskej 7, nedeľa  13.júna 2021 o 17.00

delegácia rozhodcov: rozhodca – Černej Juraj, asistent rozhodcu 1 – Obeda Ján, asistent rozhodcu 2 – Otrubčák Juraj

delegát zápasu: Hafrovič Marián

O súperovi

Mužstvo Lokomotívy Kozárovce patrí medzi už stabilných účastníkov krajských súťaží ZsFZ, keď sa prezentuje kvalitnou prácou s mládežou a dobrým prepojením dorastu s mužmi. Vedenie klubu odvádza výbornú robotu a najmä doma je mužstvo Kozároviec veľmi silné, na zápasoch je vždy dobrá divácka kulisa a atmosféra. Súperom sa v Kozárovciach vždy hrá ťažko, domáci hráči hnaní vždy plnou tribúnou vedia podať skvelé výkony.

Mužstvo z Kozároviec je aktuálnym lídrom tabuľky, keď vedú tabuľku s bilanciou 10-2-0 a teda ešte neprehrali. Naposledy si mužstvo pripísalo „kontumačnú“ výhru nad Šahami 3:0, ktoré na zápas nevycestovali. V prvom dohrávanom zápase Lokomotíva Kozárovce zvíťazila na ihrisku ŠK Nesvady vysoko 0:7, keď strelecky dominoval Daniel Drienovský, ktorý vsietil  hattrick a celkovo má na svojom konte 9 gólov, čím sa zaradil medzi najlepších strelcov súťaže. Ako sme už spomínali, naposledy sme sa spolu stretli v jesennej časti ročníka 2019/2020, kde sme ako nováčik 4.ligy JV prehrali vysoko 10:0.

Pred nami je teda ďalší vzájomný zápas, ktorý bude zároveň aj súbojom o prvé miesto v tabuľke. Mužstvo vedie z pozície trénera Miroslav Reischl, ktorý je pri mužstve už dostatočne dlho a vidieť jeho rukopis. V mužstve súpera z Kozároviec hrajú zaujímavé typy hráčov nielen z nášho okresu, ale aj z okolia Moraviec. Mužstvo sa vyznačuje silným tímovým duchom, v tíme pôsobia hráči, ktorí pôsobili aj v našom klube, sem patria Marián Kotora, Lukáš Bíňovský, Dean Páchnik a Csaba Kovács. Sú to všetko opory mužstva. V bráne je spoľahlivý Doležaj a v pozícii kapitána pôsobí domáci odchovanec Miloš Ďurovič, ktorý z pozície stopéra riadi hru mužstva.

Krídelník Marián Kotora v súboji s Levičanmi v poslednom vzájomnom zápase

Z kuchyne  „žlto-zelených“

Tréningový mikrocyklus po víťaznom zápase sa celý niesol v príprave na nedeľňajší šláger kola. Hráči sa koncentrovali a pripravovali v dobrom počte a v dobrom tempe. S mužstvom už trénovali Bačík, Gabaš aj Samuel Kupča, ktorý bude pripravený aj na zápas. Mimo tréningu sú stále Kiss, Solčiansky a Suljič. Brankár Kolčár trénoval individuálne. Cez týždeň sa pripravovalo aj hlavné ihrisko, ktoré bude v nedeľu nachystané na skvelý futbalový zápas. Veríme, že bude príjemné počasie a ľudia si zápas budú môcť vychutnať  v dobre futbalovej atmosfére.

Pred nami je teda „šláger“ kola. Pozývame všetkých priaznivcov, aby prišli podporiť našich hráčov a spolu oslávili víťazstvo v tomto dôležitom zápase. Pre divákov stále platí povinnosť byť otestovaní, pokiaľ nemajú výnimku z testovania ako je očkovanie alebo prekonanie Covid19 v lehote 180 dní. Veríme, že zápas bude oslavou futbalu pri peknej atmosfére. Brány štadióna sa otvárajú tradične o 16.00, vstup bude cez hlavnú bránu od ulice Podjavorinskej.

Chlapci, držíme Vám palce!!!

SLOVAN LEVICE DO TOHO!!!