Zápasové preview 11. kolo sezóna 2020/2021 FK Slovan Levice – MŠO Štúrovo

Opäť sa rozbieha futbalový kolotoč. Po vyše siedmich mesiacoch náš čaká súťažný zápas na domácej pôde. Futbalový pôst sa končí. Povolených je 500 divákov.

V nedeľu sa opäť zaplní divákmi náš futbalový štadión po neskutočne dlhej korona prestávke, ktorá okrem Slovenska a Českej republiky, nikde netrvala tak dlho. Na mužstvá čaká dohrávaných päť kôl z jesene, ktoré budú veľmi zaujímavé z dôvodu, že mužstvá dlhú dobu spoločne netrénovali, nastali posuny v tímoch resp. do hry môžu vstúpiť zranenia hráčov. O forme sa nedá hovoriť, čiže každé jedno kolo bude nesmierne zaujímavé. Po odohratí  piatich kôl sa súťažný ročník ukončí, najnovšie informácie hovoria, že zo súťaží nikto nevypadáva. Víťaz súťaže má možnosť postúpiť  ak bude mať záujem do vyššej súťaže, ak mu zväz vyjde v ústrety. Pred nami je zvyšných 5 kôl a v hre je 15 bodov.

„Žlto-zelení“ začali spoločne v skupinách trénovať koncom apríla a pred reštartom súťaže sme stihli odohrať  tri prípravné zápasy proti nášmu staršiemu dorastu U19, KFC Kalná nad Hronom a TJ Imeľ. Zaknihovali sme jednu výhru, jednu remízu a jednu prehru. O výsledky však vôbec nešlo, tréner Pavlík chcel hlavne získať hernú prax a hernú kondíciu, nakoľko prestávka bola strašne dlhá. Mužstvo trénuje trikrát do týždňa  a všetci v klube sa tešíme na zvyšné dohrávané zápasy. Prvým súperom bude mužstvo z juhu Slovenska – MŠO Štúrovo.

FK SLOVAN LEVICE – MŠO Štúrovo

štadión FK SLOVAN LEVICE, Ľ. Podjavorinskej 7,  nedeľa  30. mája 2021 o 17.00

delegácia rozhodcov: rozhodca – Oselský Karok, asistent rozhodcu 1 – Černej František, asistent rozhodcu 2 – Proč Marek

delegát zápasu: Podhradský Emil

O súperovi

Mužstvo MŠO Štúrovo sa pred prestávkou nachádzalo v hornej polovici tabuľky na 7.mieste 4.ligy JV s bilanciou 5-2-3. Posledným zápasom v súťaži bol domáci duel so Slovanom Šahy, kde domáci stratili body po remíze 0:0. Predtým však pálili „ostrými“, keď v Nesvadoch zvíťazili 0:7. Posledný vzájomný zápas sme hrali so Štúrovom v ročníku 2019/2020, keď sme doma podľahli v jesennej časti s výsledkom 0:2.

Súper zo Štúrova patrí medzi vyspelé mužstvá s dlhou futbalovou tradíciou. Pravidelný účastník krajských súťaží s dobrým futbalovým zázemím. Mužstvo od Dunaja sa vyznačuje dobrou hrou do tela s rýchlym prechodom do útoku. Kapitánom a „dušou“ mužstva je nám dobre známy Peter „Pety“ Molnár, ktorý si v minulosti obliekal náš dres a zanechal tu výraznú hráčsku stopu. Mužstvo diriguje a ťahá z pozície útočníka, preto musíme byť maximálne ostražití a pripravení.

Peter Molnár v drese FK Slovan Levice

V drese Štúrova nastupujú väčšinou domáci odchovanci a tiež hráči, ktorí hrali aj v iných kluboch a vrátili sa domov. Ako hrajúci tréner pôsobí v mužstve skúsený futbalista Tamás Bábsky, v bráne spoľahlivý Otakar Prochádzka. V realizačnom tíme pôsobí tiež náš bývalý hráč a skvelý útočník z éry Slovana Agro Levice Janko Ujvári.

Z kuchyne  „žlto-zelených“

Počas prestávky nastali v kádri mužstva menšie zmeny. Z dôvodu vysokoškolských povinností ukončil pôsobenie v mužstve mladík Šimon Tariška, z dôvodu dlhodobého zranenia vypadol z tréningového procesu Juraj Kiss a z pracovných povinností tiež netrénuje Daniel Turnai. Počas prestávky sme doplnili mužstvo o mladého a talentovaného Luciána Meňuša, ktorý prišiel ku nám na hosťovanie z KFC Komárno a veríme, že sa zaradí medzi opory mužstva a bude sa mu v drese FK Slovan Levice dariť.

Lucián Meňuš – nová tvár v „žlto-zelenom“ dres v zápase proti KFC Kalná nad Hronom

Po odohratí troch zápasov sa vyskytli aj menšie zranenia a šrámy, s mužstvom momentálne netrénuje Gabaš ani Suljič, menšie problémy v dolnej časti tela hlási Pánik a Švirik, avšak veríme, že masér ich dá dokopy a hráči budú pripravený na nedeľu na majstrovský zápas. Do A – mužstva bola zaradená aj štvorica hráčov zo staršieho dorastu – Szigeti, Fabian, Kupča a Greksa. Cieľom je ich zapracovať do mužstva, aby napredovali a získavali skúsenosti z mužského futbalu.

Týždenný mikrocyklus bol zložený z troch tréningov,  účasť na tréningoch bola pomerne dobrá. Hlavné ihrisko po dlhej dobe odpočinku dostalo zabrať, keď stretnutie s Imeľom sa hralo za neustáleho dažďa na dobrom teréne. V nedeľu by malo byť pekné počasie a trávnik v 100% stave.

Adam Kosák v obkľúčení hráčov Imeľa

Sezóna má na programe teda dohrávaných päť kôl. Začíname proti dobrému súperovi zo Štúrova. Povolená je účasť divákov v počte 500, pričom je potrebné sa pri vstupe zapísať do zoznamu divákov a uviesť  či spĺňate niektorú z podmienok vstupu (negatívny test na Covid 19 max 24h starý/potvrdené prekonanie Covid 19 max. 180 dní pred konaním zápasu/ potvrdenie o očkovaní proti Covid19). Brány štadióna sa otvárajú o 16.00.

Chlapci, držíme Vám palce!!!