Zápasové review 10.kolo sezóna 2020/2021 FC Neded – FK Slovan Levice

Na „horúcej“ pôde sme zvíťazili v Nededi 0:1. Strelcom gólu bol Adam Kosák, ktorý úspešne premenil pokutový kop. Žial, sezóna je nateraz prerušená.

Po domácom remízovom zápase mužstvo cestovalo do Nededu zvíťaziť a získať naspäť stratené body. V tabuľke sme sa chceli naďalej držať hore a potešiť našich priaznivcov. Od začiatku zápasu sme hrali takticky veľmi dobre a domáci síce hrali svoju hru cez dlhé nakopávané lopty, avšak obrana na čele s Janúrikom a Štrbom neinkasovala. Víťazstvo nám tak zabezpečila úspešne premenená penalta Adama Kosáka. Všetci hráči podali maximálny výkon na hrane svojich fyzických síl a do bodky splnili taktické pokyny trénera Marcela Pavlíka.

FC Neded – FK Slovan Levice 0:1 (polčas 0:1)
Góly: 10´Kosák (pokutový kop)
Zostava Levice: Štrba Marián – Pišky Patrik, Janúrik Martin, Gabaš Pavol, Herc Kristián, Solčiansky Dávid (K), Kosák Adam, Pánik Patrik Samuel , Mandrák Peter, Hostinský Damián Jozef, Kupča Nikolas
Náhradníci: Novák Andrej, Švirik Jakub, Kolčár Michal, Šurányi Tomáš, Tariška Šimon, Bačík Richard, Pajdučák Dominik
Striedanie: 67´Švirik, 85´Pajdučák, 88´Novák
Žlté karty: Janúrik 20´, Pišky 34´, Štrba 90´
Diváci: 0
Realizačný tím:
Tréner: Pavlík Marcel
Vedúci mužstva: Tamáš Jozef
Masér: Bonta Jozef

Zhrnutie zápasu

Druhý zápas bez divákov nás čakal na pôde doma silného Nededu. Tréner Pavlík zamiešal so zostavou a do základu nastúpili Pánik a Hostinský, ktorý nahradili Švirika a Pajdučáka. Tento ťah sa ukázal napokon ako víťazný. Dôležité je, že hráči ktorí nastúpili potvrdili kvalitu a v celom zápase bojovali jeden za druhého, začo im bolo odmenou tvrdo vydreté víťazstvo.

V daždivom a sychravom počasí sa začal zápas aktivitou domácich, ktorý hrali fyzicky hneď od 1. min zápasu. Naša obrana však bola pozorná a postupom času sme získali kontrolu nad hrou. V 10 min po skvelej narážačke Kosáka so Solčianskym bol faulovaný práve náš kapitán a rozhodca nariadil pokutový kop. Loptu si zobral Adam Kosák a loptu umiestnil presne k tyči – stav 0:1. Domáci po góle znervózneli a snažili sa nás zatlačiť a skórovať po dlhých nakopávaných loptách. Ozdobou zápasu boli súboje domáceho Peciara s naším Janúrikom, kde došlo k viacerým tvrdým zákrokom. Lopty sme sa snažili smerovať na hrotového útočníka Kupču, ktorý sa statočne bil v útoku o každú jednu loptu. V 36.min po aktivite Kupču sa dostal do vyloženej šance Kosák, ktorému však strelu brankár domácich vyrazil. Zápas sa odohrával na ťažkom teréne plnom osobných súbojov. V polčase sa už nič neudialo a tak sa šlo dole za stavu 0:1 pre Slovan Levice.

V polčase sa neudiali žiadne zmeny v našej zostave, cieľ bol jasný – neinkasovať a pridať druhý poisťovací gól. Hra pokračovala v bojovnom duchu, bolo veľa tvrdých súbojov o každú jednu loptu. Domáci sa postupne snažili dostať pred našu bránku a dlhými loptami do pokutového územia sa tlačili do šancí, avšak s nákopmi si obrana v spolupráci s brankárom poradila. V 55.min po dobrej akcii Kupču sa triaslo brvno domácej bránky, keď Nikolas nebezpečne vystrelil. Emócie na hracej ploche stúpali a domáci jednoduchými nákopmi vyvíjali tlak na naše mužstvo. Na ihrisku odviedol skvelý výkon Hostinský, ktorého nahradil Švrik. Naša hra bola naďalej koncentrovaná, bojovná a hráči si pomáhali navzájom až do konca zápasu. V záver tréner Pavlík poslal na ihrisko čerstvých Pajdučáka a Nováka a mužstvo už tlak ustálo a tak zaknihovalo veľmi ťažké a dôležité víťazstvo na pôde Nededu. Konečný výsledok teda ostal 0:1.

Po skončení zápasu sa hráči tešili z víťazstva. Tento ťažký zápas preveril ich fyzické a psychické sily. Celý hráčsky kolektív spolu s realizačným tímom si zaslúžia pochvalu za tento výkon, kde bolo dôležité udržať koncentráciu po celý zápas.

Povedali po zápase

Po zápase sme oslovili nášho mladého odchovanca Patrika Pánika, ktorý odohral celý zápas v strede poľa: „Vedeli sme, že Neded hrá doma útočný futbal, hlavne v prvých polčasoch, preto ma tréner poslal s pokynmi pomôcť obrane a prehustiť stred pri nakopávaných loptách“. Ako zatiaľ hodnotí sezónu, kde je mužstvo na priebežnej druhej priečke? „Tabuľku často nepozerám, s chalanmi sa posúvame od zápasu k zápasu, do ktorého chceme dať vždy maximum či už sme na lavičke alebo na ihrisku, žijeme všetci spolu a to je hlavné“.

Aj tieto slová svedčia o tímovom duchu v našom mužstve, čo je skvelé. Sezóna mala pokračovať 11.kolom, keď sme mali doma privítať mužstvo Štúrova, avšak situácia sa zmenila po nariadeniach vlády SR, ktorá prijala viaceré ochranné opatrenia proti šíreniu koronavírusu a medzi nimi bolo aj organizovanie športových podujatí.

Žiaľ, toto opatrenie celé športové hnutie nechápe, keďže ohniskom nákazy neboli ani nie sú futbalové zápasy alebo iné športové zápasy. Musíme to však akceptovať a počkať na nové usmernenia SFZ.

Bližšie info prinesieme, keď nastanú zmeny. Zatiaľ je tu čas a priestor na doliečenie zranení a analýzu doterajších zápasov. Chlapcom ďakujeme za predvedené výkony v tejto, zatiaľ, úspešnej sezóne.

MY SME SLOVAN LEVICE