Zápasové review 9.kolo sezóna 2020/2021 FK Slovan Levice – OFK Tovarníky

Doma sme remizovali s OFK Tovarníky 1:1. Solčiansky a Pajdučák nepremenili pokutový kop.

Pred prázdnymi tribúnami sa odohral „šláger“ kola, ktorý skončil remízou, ktorá nás bude ešte mrzieť. Súper si po kvalitnom defenzívnom výkone odviezol z nášho ihriska jeden bod, keď využil jednu našu hrubú chybu a potrestal ju gólom. My sme mali aj viaceré šance, ktoré však opäť ako už niekoľkokrát ostali nevyužité. Herný prejav nám nevyšiel a pred mužstvom je teraz dôležitá časť sezóny, na ktorú sa treba pripraviť nielen tréningom, ale aj v „hlavách“.

FK Slovan Levice – OFK Tovarníky 1:1 (polčas 0:0)
Góly: 63´Pajdučák
Zostava Levice: Štrba Marián – Pišky Patrik, Janúrik Martin, Gabaš Pavol, Herc Kristián, Solčiansky Dávid (K), Kosák Adam, Švirik Jakub , Mandrák Peter, Kupča Nikolas, Pajdučák Dominik
Náhradníci: Novák Andrej, Pánik Patrik Samuel, Kolčár Michal, Šurányi Tomáš, Suljič Adrián, Tariška Šimon, Bačík Richard
Striedanie: 82´Pánik
Žlté karty: Mandrák 62´, Pajdučák 90´
Diváci: 0
Realizačný tím:
Tréner: Pavlík Marcel
Vedúci mužstva: Tamáš Jozef
Masér: Bonta Jozef

Zhrnutie zápasu

Zápas sa hral teda „za zatvorenými dverami“, čo bola nová situácia pre hráčov, trénerov a rozhodcov. Vedeniu klubu zabezpečilo techniku na živý prenos, ktorý si mohli stiahnuť na klubovom kanáli na portáli youtube.com a mohli tak sledovať zápas.

Vo veternom, ale slnečnom počasí, sa začalo zhurta. Po dobrom nábehu za obranu bol faulovaný Nikolas Kupča a rozhodca nariadil hneď v 2.min pokutový kop. Jeho realizátorom bol kapitán Dávid Solčiansky, ktorý však penaltu kopol do tyčky a tak zahodil veľkú šancu na skórovanie. Úvod teda mohol byť v našej réžii, avšak brankár hostí ostal neprekonaný. Terén bol náročný pre oba tímy, bol mäkký terén, čo dosť nevyhovovalo našim hráčom, ktorý sa šmýkali a mali veľa nepresností. Hostia boli organizovaní vpredu aj vzadu a hrali takticky veľmi dobre. V 10.min mali veľkú šancu keď nastrelili tyč našej brány. Následne bola hra vyrovnaná, keď súper dobre čítal našu hru a ťažko sme sa presadzovali. Po rýchlom vhadzovaní sa ocitol v šanci Kupča, ktorý šancu zahodil, keď trafil rovno do brankára. Vo vyrovnanom priebehu hrozilo nebezpečenstvo zo štandardných situácií. V šanci sme sa ocitli po dobrom hlavičkovom zakončení Janúrika, avšak brankár hostí opäť úradoval v bráne. Pred koncom polčasu mal šancu Solčiansky, ktorý však nenamieril po odrazenej lopte presne. Polčas teda skončil 0:0. Mrzela najmä nepremenená penalta a obrovská šanca Kupču.

Do druhého polčasu šlo mužstvo s cieľom dotiahnuť tento ťažký zápas do víťazného konca. Všetko však zmenila situácia z 55.min, keď po chybnej rozohrávke obrancu Piškiho súper zachytil loptu a zoči-voči nášmu brankárovi nezaváhal – stav 0:1. Mužstvo muselo zapnúť na vyššie obrátky. Snaha o útoku a streľbu však viazla buď v nepresnosti alebo dobrej organizácii hry súpera. Tréner Pavlík chcel poslať na ihrisko čerstvé sily, avšak stala sa nepríjemná udalosť, keď Hostinský nebol uvedený v zápise o stretnutí a tak nemohol do zápasu nastúpiť. Mužstvo však pracovalo ďalej a odmenou im bol vyrovnávajúci gól Pajdučáka v 63 min., ktorý si pekne zbehol za obranu a prekonal brankára – stav 1:1. Po tomto góle, ktorý vlial našim hráčom novú energiu hra pokračovala v dobýjaní hosťujúcej brány, čo však bolo veľmi náročné. Po aktivite v pokutovom území prišla dôležitá chvíľa v zápase – po faule na Solčianskeho rozhodca nariadil v 77. min druhý pokutový kop v náš prospech. V náročnej situácii si zobral loptu na pokutový kop Dominik Pajdučák, avšak ani on gól nedal, keď jeho strelu vyrazil brankár hostí, ktorý sa stal hrdinom stretnutia. Obrovská škoda. V závere zápasu po našej veľkej snahe strhnúť víťazstvo na našu stranu hostia hrozili nebezpečnými situáciami do otvorenej obrany a brankár Štrba na konci zápasu zachránil aspoň bod. Zápas tak skončil 1:1.

Po zápase teda vládlo v domácom mužstve obrovské sklamanie z konečného výsledku. Mrzeli najmä dve nepremenené penalty a viaceré šance, ktoré sme nepremenili. Súpera sme mali zdolať a získať doma víťazstvo, avšak futbal prináša aj takéto momenty, s ktorými sa musí mužstvo vyrovnať. Pred nami sú ďalšie zápasy a najbližšie sa predstavíme na horúcej pôde v Nededi, kde mužstvo musí podať maximálny výkon od prvej do poslednej minúty. A premeniť každú šancu, ktorá sa nám naskytne.

Povedali po zápase

Po zápase sme oslovili trénera Pavlíka ako videl domáci zápas: „ Nešlo nám. Boli sme ťažkí, neplnili sme veci, čo predtým išlo. Boli sme pomalí. Súper bol dobrý, organizácia našej hry špatná. Chýbala nám ľahkosť, súper sa dobre na nás pripravil. Stálo nás to veľa roboty a nakoniec bolo 1:1. Vzadu sme hrali dobre až na tú jednu chybu.“

Sezóna pokračuje 10.kolom, mužstvá sú už stabilizované a teraz nastáva tá pravá časť sezóny. Každé mužstvo už vie čo hrá súper, každý zápas je ťažší a ťažší. Naše mužstvo musí teda byť obozretné a pripraviť sa poriadne na záver jesennej časti. Každý jeden súper bude nepríjemný a budú nás chcieť poraziť, načo sa musíme nastaviť nielen fyzicky, ale aj psychicky a byť pripravený na všetko.

Výsledok mrzel, ešte viac zahodené penalty, avšak sezóna pokračuje ďalej. Poctivá práca na každom jednom tréningu prinesie ovocie a všetci veríme, že družina okolo Marcela Pavlíka bude naďalej poctivo pracovať. Najbližšie teda cestujeme do Nededu, bližšie inforomácie k zápasu prinesieme v preview.

MY SME SLOVAN LEVICE