Zápasové review 7. kolo sezóna 2020/2021 FK Slovan Levice – MŠK Hurbanovo

V 7. kole sme doma zvíťazili 4:0 a uštedrili prvú prehru súperovi z Hurbanova. Strelecky explodoval Kupča, ktorý vsietil všetky štyri góly.

Mužstvo po prvej sezónnej prehre na pôde Veľkého Medera chcelo odčiniť toto zaváhanie a doma chceli zvíťaziť, aby nestratili kontakt s čelom tabuľky. Motiváciou bol tiež fakt, že mužstvo súpera malo v kolónke prehier nulu, čo sa po tomto zápase zmenilo. Od prvej minúty sme šli za svojím cieľom zvíťaziť, keď sme hneď prvú šancu premenili na strelenie gólu. Mužstvo celý zápas hralo aktívne a odmenou im bol potlesk od domácich priaznivcov na konci zápasu, keď ľudia odchádzali spokojní zo štadióna. Pred nami je ďalší vonkajší zápas, keď cestujeme do Dvorov nad Žitavou.

FK Slovan Levice – MŠK Hurbanovo 4:0 (polčas 2:0)
Zostava Levice: Štrba Marián – Pišky Patrik, Janúrik Martin, Gabaš Pavol, Herc Kristián, Solčiansky Dávid (K), Kosák Adam, Švirik Jakub , Mandrák Peter, Kupča Nikolas, Pajdučák Dominik
Náhradníci: Novák Andrej, Pánik Patrik Samuel, Kolčár Michal, Tariška Šimon, Bačík Richard, Hostinský Damián J.
Góly: 1´, 25´, 74´, 79´ Kupča Nikolas,
Striedanie: 75´ Hostinský, 77´ Pánik, 80´ Novák, 83´ Bačík, 86´ Tariška
Žlté karty: 52´Mandrák, 61´ Solčiansky
Diváci: 380
Realizačný tím:
Tréner: Pavlík Marcel
Vedúci mužstva: Tamáš Jozef
Masér: Bonta Jozef
Zdravotník: Kováč Ján

Zhrnutie zápasu

Na šláger kola sme nastúpili v rovnakej základnej zostave ako minulý zápas, keď Švirik cez týždeň doliečil svoje menšie zranenie a bol pripravený do zápasu. V zápasovej nominácii chýbal Suljič, ktorý bol odcestovaný. Ihrisko bolo pripravené dobre, hralo sa za pekného slnečného počasia.

Začiatok zápasu sa niesol v našej réžii, ľudia sa ešte len usádzali, keď prvýkrát v zápase „udrel“ Kupča. V pokutovom území si našiel centrovanú loptu a pomedzi brániacich hráčov presne zakončil – 1:0 pre Levice. Hra pokračovala v rýchlom tempe, súper z Hurbanova prišiel kvalitne pripravený. Hralo sa hore-dole a hra sa ľudom páčila. Obidve mužstvá hrali kombinačný futbal a šance nechýbali na oboch stranách ihriska. Dobrú šancu na skórovanie mal Pajdučák, ktorého hlavička skončila v rukách hosťujúceho brankára. Následne pohrozili aj hostia, keď po spätnej prihrávke nebezpečne vystrelili. Brankár Štrba však reflexívne vyrazil a po spolupráci s Gabašom si poradil aj s dorážkou, skóre sa teda nemenilo. Po našom tlaku prišiel druhý zásah Kupču, ktorý po krásnej akcii Janúrika s Kosákom skóroval na zadnej tyčke a loptu umiestnil presne do brány – 2:0. Gól našich hráčov povzbudil a hrali naďalej aktívne. Do polčasu sa už skóre nezmenilo.

Cez polčas prebiehala tombola, kde vyžrebovaní diváci strieľali na presnosť o vecné ceny, ktoré darovali partneri ŠKODA Levice a spoločnosť CLIENTSERVIS. Celá súťaž prebiehala v dobrej atmosfére s klubovým maskotom Levom.

Do druhého polčasu sme nastúpili bez zmeny v zostave s cieľom zápas rozhodnúť definitívne v náš prospech. Hra prebiehala na polovici súpera, kde sme buď kombinovali alebo sme sa snažili súpera napádať a získať loptu do svojej moci. V 56.min po krásnom uvoľnení od Švirika sa rútil na bránu súpera Kosák, ktorý svoju šancu zakončil do tyčky. V ďalšej šanci sa ocitol Kupča, ktorý unikol po pravej strane ihriska a tvrdo zakončil, avšak brankár súpera bol pripravený. V 74. min opäť gólovo úradoval Kupča, ktorý si krásne zbehol na časovanú prihrávku od Švirika a v nájazde zachoval chladnú hlavu a prekonal brankára hostí – 3:0 pre Slovan Levice. Naša hra pokračovala ďalej a po prestriedaní čerstvých hráčov Hostinského a Pánika sme hrozili aj naďalej. V 79.min sa po aktivite Hostinského dostal do šance opäť Kupča, ktorý nezaváhal a strelil svoj štvrtý gól v zápase. Po tomto skvelom streleckom výkone sa dočkal zaslúženého potlesku, keď ho nahradil na ploche Bačík, ktorý sa vrátil po dlhodobom zranení. V závere sme hru kontrolovali a skóre sa už nemenilo.

Hráči predviedli skvelý futbal, ktorý sa ľudom v Leviciach páčil. Potvrdili svoju kvalitu a zaslúžene zvíťazili štvorgólovým rozdielom. Veríme, že forma im vydrží aj v ďalších zápasoch a budú naďalej hrať poctivý „levický“ futbal.

Povedali po zápase

Po zápase vládla v kabíne spokojnosť s výkonom aj výsledkom. Hlavný hrdina dňa, štvorgólový strelec Nikolas Kupča pre televíziu TVTekovhont povedal: „Je to veľmi dobrý pocit, teším sa, že sme zvíťazili. Podarilo sa vydvihnúť v tabuľke, tiež aj v streleckej. Súper bol veľmi dobrý, kvalitný. Hralo sa hore-dolu, kondične to bolo náročné, veľa súbojov. Zápas bol dobrý, diváci si prišli na svoje, bavilo to nielen nás ale aj ich.“

Zápas zhodnotil pre TVTekovhont aj tréner Marcel Pavlík: „ Teším sa, chalanom chutí, aj na tréningoch. To mužstvo je nové, ostali len traja chalani, čo boli predtým, ostatní sa zohrávajú. Prvá polovica jesennej časti je vcelku dobrá, hlavne aj dnes som bol spokojný s prístupom. Chutilo dnes obidvom útočníkom, obaja veľmi chceli. Hrali sme s popredným mužstvom, ktoré ešte neprehralo v súťaži, takže sme im vymazali kolónku nulu z prehier. Hlavne kvôli divákom sme chceli vyhrať, čo sa podarilo, čo je super.

Máme za sebou ďalší úspešne zvládnutý zápas s kvalitným súperom. Mužstvo tento týždeň absolvuje klasický tréningový týždeň s tromi tréningami, pričom do mužstva už veríme, že naskočí aj Kiss a stále viac si pridáva aj Šurányi. Cez týždeň mužstvo absolvuje spoločné fotenie, ktoré sa nám muselo už viackrát odložiť. Po dobrom výkone začína opäť koncentrácia na ďalší dôležitý zápas vo Dvoroch nad Žitavou, kde chceme bodovať. Mužstvo sa pripraví najviac ako bude vedieť. Viac info k zápasu prinesieme v preview.

MY SME SLOVAN LEVICE