Zápasové review 5.kolo sezóna 2020/2021 FK Slovan Levice – OFK Kovarce

V druhom domácom zápase sme potvrdili rolu favorita

Po vonkajšom víťazstve na pôde Kolárova sme sa predstavili opäť na domácej pôde proti mužstvu – OFK Kovarce. V stretnutí sme boli favoritmi, čo sa aj potvrdilo, keď sme zvíťazili 4:1, pričom sme inkasovali prvý gól v sezóne zo štandardnej situácie. Gólovo sa presadili útočníci Pajdučák a Kupča a peknou strelou Kosák Adam. Zápas priniesol dobrú futbalovú atmosféru, v zápase boli aj zvýšené emócie, ktoré sa preniesli na hraciu plochu, čo odzrkadlil väčší počet žltých kariet v našom mužstve. Hráči majú úspešný vstup do sezóny za sebou, treba sa pripraviť na ďalšiu časť náročnej sezóny.

FK Slovan Levice – OFK Kovarce 4:1 (polčas 2:1)
Góly za Levice: Pajdučák 16´, Pajdučák 19´(pokutový kop), Kosák 67´, Kupča 77´
Zostava Levice: Štrba Marián – Pišky Patrik, Janúrik Martin, Gabaš Pavol, Herc Kristián, Solčiansky Dávid (K), Kosák Adam, Švirik Jakub , Mandrák Peter, Kupča Nikolas, Pajdučák Dominik
Náhradníci: Novák Andrej, Pánik Patrik Samuel, Kolčár Michal, Sujlič Adrián, Tariška Šimon, Mlinka Samuel, Hostinský Damián J.
Striedanie: 70´Hostinský, 70´Suljič, 81´Novák, 81´Tariška
Žlté karty: Kupča 54´, Švirik 66´, Solčiansky 73´, Novák 86´
Realizačný tím:
Tréner: Pavlík Marcel
Vedúci mužstva: Tamáš Jozef
Masér: Bonta Jozef
Zdravotník: Kováč Ján

Zhrnutie zápasu

Do zápasu sme nastúpili v zostave s dvomi zmenami oproti zápasu v Kolárove. Na ľavej obrane začal od začiatku Herc a v zálohe išiel do základu Švirik. Ostatné posty ostali nezmenené. Ihrisko bolo dobre pripravené na zápas, ktorý sme chceli dotiahnuť do víťazného konca.

Do zápasu sme vstúpili aktívne a hneď sme sa tlačili pred bránu súpera. Hneď v úvode mali dobré šance Pajdučák a z ľavej strany kapitán Solčiansky. Náš tlak pokračoval, vzadu spoľahlivo pracovala obranná štvorica, ktorá si poradila s dlhými loptami. Náš tlak vyústil do dvoch gólov v 16. min a 19.min, kedy sa dvakrát trafil Pajdučák. V druhom prípade po faule na Kupču, kedy sa kopal pokutový kop. Po dvoch góloch nastalo v našej hre uspokojenie a svoju hru sme prispôsobili hre súpera, čím sme prestali hrať svoju hru, čo súper využil na konci polčasu, keď strelil tzv. gól do šatne po našej chybe. Do šatní sa teda išlo za stavu 2:1.

V polčasovej prestávke opäť prebiehala tombola, kde pod taktovkou p. Méresa a v dobrej atmosfére vyžrebovaní priaznivci strieľali na bránku a súťažili o vecné ceny, ktoré darovali partneri Dom náradia, reklamná agentúra Clientservis a firma Izomer.

Do druhého polčasu sme nastúpili opäť koncentrovane, avšak gól súpera posilnil a kládol nám odpor. Ťažšie sme sa presadzovali v útočnej fáze, kde sme volili často nesprávne riešenia. Súper síce nehrozil, avšak dvakrát mal nebezpečnú strelu, ktorá mohla skončiť gólom. Zápas nutne potreboval ďalší gól v sieti súpera a ten prišiel po spolupráci dvojice Kupča a Kosák, kde druhý menovaný krásnou strelou svojou „ľavačkou“ upratal loptu do siete. Brankár hostí nemal nárok. Po góle v ďalších minútach stúpli emócie na hracej ploche, kde bol vylúčený hosťujúci hráč, ktorý musel opustiť hraciu plochu. Naši hráči taktiež urobili viaceré zákroky, za ktoré inkasovali zbytočné žlté karty. Po dvojitom prestriedaní, keď prišli Suljič a Hostinský sme získali novú energiu do útočnej fázy. Cítiť bolo najmä Suljiča, ktorý asistoval krásnou loptou na štvrtý gól Kupčovi, ktorý svoju šancu premenil a uzatvoril skóre stretnutia. V závere prišli na hraciu plochu Novák a Tariška a zápas sa dohrával v našej réžii.

Pred peknou diváckou kulisou v dobrej futbalovej atmosfére sme teda zaknihovali prvé domáce víťazstvo. Potešilo, že sa presadili obaja naši útočníci. Zamrzelo viacero žltých kariet v našom mužstve.

Povedali po zápase

Zápas sme dobre začali a v 20.minúte sme vyhrávali po dvoch góloch útočníka Dominika Pajdučáka, ktorý pretrhol gólové suchoty: „Teší ma, že som konečne strelil góly a pomohol tímu k víťazstvu, pri prvom góle brankár súpera vyrazil strelu Solčianskeho a tá sa odrazila ku mne pred „šestnástku“. Nemal som veľmi nad čím rozmýšľať, prebral som si loptu, posunul som si to na pravačku a skúšal obstreliť na vzdialenú tyčku, čo sa mi aj podarilo. Pri druhom góle potiahol akciu Niko Kupča, ktorého faulovali v pokutovom území a vybavil pre nás pokutový kop, ktorý som si zobral na seba a pohodlne som zvýšil na 2:0 pre náš tím.“

S akou taktikou nastupovali naši hráči do zápasu? Odpovedá Dominik Pajdučák: „Taktika mužstva bola jasná, vyletieť na nich a snažiť sa čím skôr rozhodnúť zápas v náš prospech, nepodceniť súpera a hrať svoju hru. Snažili sme sa nepustiť súpera do žiadnych šancí, čo sa nám aj úspešne podarilo, keďže už v 20. min bolo 2:0 v náš prospech. Do polčasu keby sme využili viaceré sľubné šance to mohlo byť aj viacej, namiesto toho sme inkasovali z jedinej šance súpera v závere prvého polčasu, ale nič to nemenilo na tom, že zápas bol stále v našej réžii a v pohode sme si prišlo za ďalším víťazstvom.

Máme teda za sebou úspešný vstup do sezóny. Všetci veríme, že hráči budú ďalej zodpovedne pristupovať ku každému jednému tréningu a zápasu a budú lákať do hľadiska stále viac a viac priaznivcov. Futbal v meste začína napredovať, preto v danej práci treba pokračovať. Hráči budú trénovať v klasickom režime troch tréningov, pričom v tréningu chýba už iba Kiss, ktorý by čoskoro sa mohol pripojiť k tímu. Z Nemecka sa vrátil aj Turnai, ktorý by nemal chýbať v tréningu. Menšie problémy v dolnej časti tela hlási Suljič, kde veríme, že to nebude nič vážne. Ostatní hráči sú k dispozícii trénerovi Pavlíkovi. Súťaž pokračuje ďalším zápasom na nepríjemnej pôde Veľkého Medera. Bližšie informácie prinesieme v zápasovom preview.

MY SME SLOVAN LEVICE