Zápasové review 3.kolo sezóna 2020/2021 FK Slovan Levice – FC Pata

V domácej premiére pred vyše 400 divákmi remízový zápas

V 3.kole sme sa predstavili na domácom trávniku, kde naším súperom bol nováčik súťaže – FC Pata. Vo vyrovnanom stretnutí sme mali územnú prevahu, avšak nevedeli sme sa presadiť vo finálnej fáze, keď viaceré sľubné polo šance neskončili gólom do hosťujúcej brány. Súper hral zo zabezpečenej obrany a hrozili nebezpečnými protiútokmi. Pozitívom je znova neinkasovaný gól do brány Mariána Štrbu. Bojovnosť a nasedenie nechýbali v našom výkone, hlavy hore, treba sa pripraviť na ďalší ligový zápas.

FK Slovan Levice – FC Pata 0:0 (polčas 0:0)
Zostava Levice: Štrba Marián – Pišky Patrik, Janúrik Martin, Gabaš Pavol, Herc Kristián, Solčiansky Dávid (K), Kosák Adam, Suljič Adrián , Mandrák Peter, Hostinský Damianá Jozef, Pajdučák Dominik
Náhradníci: Novák Andrej, Pánik Patrik Samuel, Kolčár Michal, Turnai Daniel, Tariška Šimon, Kupča Nikolas
Striedanie: 63´Kupča, 89´Pánik
Žlté karty: Janúrik 60´
Realizačný tím:
Tréner: Pavlík Marcel
Vedúci mužstva: Tamáš Jozef
Masér: Bonta Jozef
Zdravotník: Greksová Michaela

Zhrnutie zápasu

V prvom domácom zápase na kvalitne pripravenej hracej ploche sme nastúpili v základnej zostave s tromi zmenami, keď na pravom kraji obrany začal Pišky Patrik, ktorý nahradil Turnaia. Za zraneného Švirika nastúpil Suljič a v útoku šiel od začiatku do útoku Damián Hostinský, ktorý nahradil v zostave Nikolasa Kupču.

Zápas sa niesol od začiatku vo vyrovnanom tempe, keď sa hostia od začiatku prezentovali organizovanou hrou v defenzíve a nebezpečnými protiútokmi na ich útočníkov Heráka a Valentu. Naša obrana pracovala zodpovedne, poradila si s dlhými loptami a dobre sa zabezpečovali. V prvom polčase nám viazla v určitých momentoch kombinácia, do šance sa dostal rýchly Hostinský, ktorý po úniku po strane nepresne zakončil. Hostia hrozili najmä po štandartných situáciách, ktoré dobre zahrával Valenta. Po presnej kombinácii sa dostal do sľubného zakončenia Suljič, avšak strelu brankár hostí pokryl. Do kabín sa šlo za stavu 0:0.

V polčasovej prestávke prebiehala tombola, kde v dobrej atmosfére vyžrebovaní priaznivci strieľali penalty a súťažili o vecné ceny, ktoré darovala spoločnosť Clientservis.

V druhom polčase pokračoval vyrovnaný zápas, snažili sme sa viac po stranách a byť nebezpečný vpredu. Žiaľ, všetky lopty sa odrážali súperovi a nevedeli sme sa dostať k zakončeniu. Po príchode Kupču sme oživili útočnú fázu a začali sme viac hroziť. Vytvorili sme si dve šance, keď po centri Solčianskeho nebezpečne zakončil Kupča, avšak brankár loptu vyrazil. Tlak z našej strany narastal, lopty sa však odrážali k súperovi, ktorý jednoduchými odkopmi držal skóre zápasu na nule. Po ďalšej centrovanej lopte sa k odrazenej lopte dostal Hostinský, ktorý si loptu dobre prebral a vo veľkej šanci nezakončil vedľa brankára. V závere zápasu sme tlačili súpera, avšak už do konca zápasu sme sa nepresadili a tak sme doma remizovali 0:0.

Po konci zápasu zavládlo medzi priaznivcami mierne sklamanie, že nezvíťazilo, ale bojovnosť a nasadenie chlapcom nechýbalo, čo ocenili a chlapcov vyprevadili potleskom. Každému priaznivcovi ďakujeme, že prišli na štadión a podporili chlapcov v zápase. Zápas sa niesol v príjemnej futbalovej atmosfére.

Povedali po zápase

Po stretnutí sme oslovili obrancu Martina Janúrika, ktorý v zápase dominoval vo vzduchu: „Tak k zápasu by som povedal asi len toľko, že to bol dobrý zápas. Čakali sme, že budú nepríjemní a tak to aj bolo, ale myslím, že sme mali prevahu na lopte a tiež čo sa týka vyložených šancí, ktoré si myslím, že nás stáli body, lebo také šance, ktoré sme mali musíme premieňať. Určite nás to dnes stálo výhru, že sme vo finálnej fáze a v koncovke zlyhali.“

V tejto sezóne sme zatiaľ neinkasovali, čomu to pripisuje obranca Martin Janúrik: „Samozrejme ma to teší, že sme neinkasovali za 3 zápasy, ale všetci v mužstve sme nastavení vyhrávať a chcieť vyhrať každý zápas a robíme preto všetko. Makáme jeden za druhého a myslím, že je to vidieť. S chlapcami sa mi hrá výborne, to sa netýka len chlapcov v obrane. Vzadu ma organizuje a veľa mi pomáha skúsený Pali Gabaš a ešte za nami je Majo Štrba, ktorý si myslím, že nás veľa krát už podržal.“

Veríme, že po analýze stretnutia chlapci kvalitne potrénujú a pripravia sa na ďalšieho súpera, ktorým bude mužstvo FK Kolárovo, keď sa predstavíme na ich pôde. Do tréningového procesu sa veríme vrátia už aj zranení Švirik a Šurányi. Bližšie informácie prinesieme v zápasovom preview.

MY SME SLOVAN LEVICE