Zápasové preview 3.kolo sezóna 2020/2021 FK Slovan Levice – FC Pata

V 3.kole sa predstavíme na domácej pôde proti nováčikovi súťaže – FC Pata. Hráči sa po dlhej dobe predstavia na domácom štadióne, ktorý sa otvára o 16.00. Na divákov čakajú viaceré novinky a veríme, že prekonáme rekord návštevnosti zo Šiah, čo bolo 700 divákov.

„Žlto-zelení“ po dvoch víťazných vonkajších zápasoch sa chcú predstaviť pred domácimi priaznivcami víťazne, pričom chcú hrať aj dobrý futbal. Atmosféra v tíme je dobrá, počas týždňa vládla v mužstve dobrá nálada s cieľom v nedeľu predviesť kvalitný a zodpovedný výkon. Ihrisko sa šetrilo na „zápas týždňa“, veríme, že počasie bude priať futbalu. Výkop zápasu je o 17.00.

FK SLOVAN LEVICE – FC Pata
Štadión FK Slovan Levice Podjavorinskej 7, Levice, nedeľa 23.augusta 2020 o 17.00
delegácia rozhodcov: Mlinkovics, Csepregi, Volf
delegát zápasu: Kasaš

O súperovi

FC Pata je nováčikom súťaže, keď spolu s Bešeňovom a Šahami využili možnosť ísť do vyššej súťaže. FC Pata pôsobila naposledy v 5.lige juh, kde bola priebežne na prvom mieste tabuľky. Predtým pôsobil klub v 5.lige stred, nakoľko podľa polohy klubu tam nastali presuny v rámci súťaží. Klub odohral v tejto sezóne zatiaľ 2 zápasy, keď v prvom zápase zaplatili „nováčikovskú“ daň a v Nesvadoch podľahli 4:1. V druhom zápase sa predstavili na domácej pôde a v súboji nováčikov jednoznačne zvíťazili nad FK Slovan Šahy 4:0, keď už do polčasu rozhodli tromi gólmi ich strelca Valentu. Mužstvo FC Pata hrá aj Slovnaft Cup, kde ich mužstvo postúpilo už do 3.kola, keď tento týždeň postúpili v „derbyzápase“ so Šoporňou na pokutové kopy. V ďalšom kole ich čaká víťaz zo zápasu PFK Pieštany a FC DAC Dunajská Streda, čo bude iste veľkým futbalovým sviatkom.

Mužstvo vedie hrajúci tréner Lukáš Herák a v tíme pôsobí aj bývalý ligový hráč Róbert Valenta, ktorý je zároveň aj kapitánom mužstva. Naposledy zostrelil hetrikom mužstvo Šiah. Klubovými farbami sú červená a modrá prípadne ich kombincia.

Z kuchyne „žlto-zelených“

Po zápase so Šuranmi sa zaradil na listinu zranených Jakub Švirik, ktorý hneď v pondelok ráno absolvoval zákrok na zlomený nos, kde mu ho napravili. Cez týždeň teda odpočíval a veríme, že sa pripojí hneď ako to bude možné. Zdravotné problémy tiež trápili Samuela Mlinku, ktorý je mimo tréningového procesu. Na návrate do tréningu pracuje tiež Šurányi a Kiss, ktorý majú problémy v dolnej časti tela.

Zvyšok kádra je v poriadku a pripravení na nedeľu odovzdať maximum. Tréningy prebiehali počas týždňa aj na vedľajších tréningových plochách, pričom hlavná plocha sa pripravuje na nedeľu. Počas týždňa trénovali vo štvrtok s A-mužstvom aj štyria vybraní hráči U19, kde sa snažíme o ich prípravu na mužský futbal. Nikolas Kupča krátko zhodnotil zápas so Šuranmi: „ V Šuranoch sme začali hrať hneď od začiatku behavý futbal, mali sme hneď na začiatku pár zaujímavých šancí, ktoré však neskončili gólom. Zápas prebiehal v dobrom tempe, behalo sa na obidvoch stranách. V ďalšom priebehu sa nám podarilo streliť prvý gól, ktorým sme sa chytili a pokračovali sme ďalej, následne sa nám podarilo dať ďalšie dva góly. Súper bol kvalitný, takže zápas určite bavil aj priaznivcov.“ V nedeľu má byť premenlivé počasie, avšak Nikolas Kupča pridáva: „Na prvý domáci zápas sa veľmi tešíme, konečne budeme hrať na domácej pôde. Budeme sa snažiť spraviť čo najlepší výsledok a potešiť fanušíkov. Nálada v kabíne je výborná, s chlapcami si rozumieme a odzrkadľuje sa to aj na ihrisku. Proste bavíme sa futbalom a myslím, že to je vidieť aj na ihrisku.“

Na domáci zápas je pripravených niekoľko noviniek, počas zápasu je k dispozícii bufet s občerstvením, počas polčasovej prestávky je pripravená tombola pre všetkých divákov, ktorý si zakúpili vstupenku. Pre deti bude pripravený maskot Lev a lopty budú pripravený podávať naši mládežníci z mužstva U11. Štadión sa otvára o 16.00.

Veríme, že si nájde na štadión cestu čo najviac priaznivcov a štadión naplníme v čo najväčšom počte.

SLOVAN LEVICE DO TOHO!!!