Prvý prípravný zápas A-mužstva FK Slovan Levice

 
Výsledok: 1:0 (1:0)

Dňa 27.júna 2020 odohrali naši muži prvý prípravný zápas na novú sezónu so súperom FK Sitno Banská Štiavnica. Čas zápasu bol stanovený na 10.30 na štadióne v Banskej Štiavnici. Ihrisko bolo pripravené dobre, terén bol mäkší a vhodný na kolíky.
Naše mužstvo cestovalo na zápas v zostave 2 brankári a 15 hráčov do poľa. Zápasu sa nezúčastnili ďalší 5 hráči, ktorí sú v príprave s mužstvom, keď niektorých vyradili zranenia alebo pracovné povinnosti. Tréner Marcel Pavlík naplánoval zápas s dobrým mužstvom, ktoré sa vyznačuje agresívnym a fyzicky založeným futbalom.

Zostava A-mužstva FK Slovan Levice:
brankári: Kolčár Michal, Štrba Marián
hráči: Pánik, Hajdamár, Bačík, Janúrik, Pišky, Novák, Suljič, Gabaš, Mandrák, Kosák, Solčiansky (K), Švirik, Šurányi, Tariška, Pajdučák

1.polčas
Zápas bol v úvode zápasu vyrovnaný, hra bola opatrná z obidvoch strán. Naše mužstvo nastúpilo po vyše 3 mesiacoch na zápas, čo sa prejavilo v súhre a v kombináciách, kde sme sa dopustili viacerých strát lôpt. V útočnej fáze sme v priebehu polčasu nezakončili viaceré sľubné akcie, keď sme loptu zbytočne dlhšie podržali na kopačkách a súper nám ju vzal. Domáci sa vyznačovali dôrazným dostupovaním, čo nám spôsobovalo problémy, ale fyzicky nás to preverilo. V druhej časti polčasu domáci pohrozili viacerými priamočiarimi akciami, keď nám ich hrotový útočník robil veľké problémy. Z takejto akcie aj padol jediný gól zápasu, keď po našom útoku domáci zrýchlili hru a do otvorenej obrany sme inkasovali. V prvom polčase chýbala našej hre myšlienka, bolo tam veľa nepresností, čo však po takom dlhom výpadku a pri novotvoriacej sa zostave je bežné.

2.polčas
Po prestriedaní na obidvoch stranách sa niesol zápas resp. celý druhý polčas v našej taktovke. Noví hráči priniesli oživenie do hry, zlepšila sa kombinácia a aktívne sme hrali na súperovej polovici, pričom veľa lôpt sme získali aj pressingom, kde sme veľmi dobre dostupovali súperových hráčov. Domáci počas celého polčasu bránili, „uskákali“ veľa lôpt a obrana im stála na pevných nohách. Z ojedinelých brejkových akcií si však vytvorili jednu „tutovku“, kde dobre zasiahol brankár Kolčár. Naša hra spĺňala prísnejšie kritériá, v závere sme domácich zatlačili, lopta skĺzla Mandrákovi vo vyloženej šanci, Kosák po krásnej individuálnej akcii tesne prestrelil, po viacerých Solčianskeho nebezpečných centroch Gabaš opečiatkoval tyč. V závere gól visel vo vzduchu, domáci sa ubránili a zvíťazili 1:0. Zápasu by vzhľadom na celý priebeh svedčala remíza. Súper bol kvalitný, v jeho zostave hrali silné individuality a zápas splnil parametre prípravného zápasu.
Najbližšie sa predstavia naši hráči v prípravnom zápase dňa 5.7. o 16.00 v Starom Tekove, kde bude ich súperom domáce mužstvo ŠK Sokol Starý Tekov pod vedením skúseného trénera Petra Najnera.