Začiatok letnej prípravy A-mužstva FK Slovan Levice

Dňa 5.6.2020 začalo A-mužstvo FK Slovan Levice letnú prípravu na novú sezónu 2020/2021 po pauze spôsobenej koronavírusom. Po takmer troch mesiacoch sa mužstvo stretlo pokope pod vedením už nového trénera, ktorým sa stala klubová ikona a bývalý dlhoročný kapitán Slovana Levice.

Na prvom tréningu privítal nový tréner A-mužstva FK Slovan Levice Marcel Pavlík dokopy vyše 25 hráčov, ktorý absolvovali tréningovú jednotku na tréningom ihrisku po výdatnom daždi za priaznivých podmienok. Po privítaní a po úvodných príhovoroch klubových funkcionárov hráči s chuťou vybehli na ihrisko, kde si mohli spoločne zatrénovať. Tréning sa niesol v uvoľnenej atmosfére, hráči sa po dôkladnej rozcvičke a bagu rozdelili a zahrali si medzi sebou modelovaný zápas, kde sa hralo o „odmenu“.

Po tréningu sme vyspovedali kapitána mužstva FK Slovan Levice Dávida Solčianskeho a tiež nového trénera Marcela Pavlíka.

„Dnes začala letná príprava, prišli noví chalani, ako to vidíš?“.
Dávid: „ Potešili sme sa, bolo vidieť dnes, že vedenie klubu cez prestávku pracovalo, prišli noví ľudia do realizačného tímu, noví ľudia do sponzoringu. Už na prvom tréningu bolo vidieť, že sa zvýšila úroveň klubu tým, akí hráči prišli. Bolo nás dnes 26 a ešte niektorí chýbali, takže príprava bude silná a konkurencia bude na každom poste.

„Čo hovoríš na nového trénera respektíve známu osobnosť Maca Pavlíka?“
Dávid: „Maca som zažil už ako spoluhráča, všetci vieme že je to známa tvár, pre mnohých z nás je to vzor, kapitán levického klubu, má za sebou zahraničie. Čo sa týka hráčsky, je to jeden z tých Levičanov, ktorý zdvihli meno klubu. A čo sa týka trénersky? Otáznik aj pre mňa, ako trénera som ho nezažil, takže uvidíme (s úsmevom).

„Videli sme dnes na tréningu veľa mladých chlapcov z dorastu, chcete aby si aj oni zapracovali do mužstva a šli sme cestou odchovancov?“
Dávid: „Áno, táto myšlienka ostala zachovaná. Čo je super, že okrem dorastencov, ktorí sa k nám pripojili sa nám podarilo stiahnuť aj šikovných hráčov z okresu. Chceme, aby šikovní hráči chceli hrať za Levice, čo si myslím že sa nám začína dariť. Sú tu chlapci z Tekova, z Kľačian. Každý kto nejak vynikal, bol oslovený a má šancu sa ukázať a hrať za okresné mesto“.

„Ako hodnotíš prvý tréning?“
Marcel: „Veľmi pozitívne, nakoľko toľko hráčov som ani neočakával na prvom tréningu, ale bol som milo prekvapený, niektorí chalani sa starali o seba, takže na tom pohybe to bolo vidno a boli tam dobré veci.“

„Máš záujem pracovať s mladými chalanmi aj so skúsenými hráčmi?“
Marcel: „Celkom určite, takú moju filozofiu čo mám v športe, jednoznačne treba dať šancu tým mladým, ako to bolo aj v Podlužanoch, kde v podstate dorastenci boli začlenení do A-čka a trénovali spoločne, podobne to bude aj tu, že tí 16-17 roční chalani, ktorí sú talentovaní resp. my v nich vidíme budúcnosť, jednoznačne chceme, aby boli v mužstve, aj keď budú hrávať v doraste, chcem aby s nami trénovali.“

„Bol si pozrieť aj tréningy dorastencov U17 a U19, je teda záujem z Tvojej strany do budúcna pracovať s mladými a spolupracovať s U19?“
Marcel: „Áno, aj teraz som sa rozpravál s Gabim Gyurcsekom (tréner U19), že sem-tam ich prídem aj v týždni pozrieť na tréning a tých šikovnejších sa budeme snažiť podporovať a držať ich, aby ostali v Leviciach a viesť k tomu, aby podporovali Levice, budovali v nich patriotizmus, ktorý možno predtým chýbal a vštepovať do nich podobné, ako je to tu vedľa v športovej hale (Levickí Patrioti).“